Strike price

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Strike price

Strike price je cena, na které se může derivátový kontrakt koupit nebo prodat (uplatnit). Tento termín se nejčastěji vyskytuje v souvislosti s akciovými a indexovými opcemi. U call opcí je strike price cena, za kterou můžeme až do exspirace opce cenný papír koupit. U put opcí je to cena, za kterou můžeme až do exspirace cenný papír prodat.

Jedná se o nejdůležitější parametr opce, který je určen při jejím vypsání. Jde o cenu, kterou musí podkladové aktivum překročit, aby opce začala být v penězích (ITM). Rozdíl mezi strike cenou a cenou podkladového aktiva určuje hodnotu opce, i když důležitou roli hraje i její datum exspirace.

Pokud je u call opce cena strike nad cenou podkladového aktiva, je opce mimo peníze (OTM) a opce nemá vnitřní hodnotu, jen časovou. Put opce je naopak mimo peníze v případě, že se cena podkladová akcie nachází nad cenou strike.

Štítky:opce akcie
Související články
Další články
Související dotazy
  • „Přeji pěkný den pane Turku, jaké jsou rozdíly v obchodování opcí a warrantů? Má smysl obchodovat warranty, když mohu…“
  • „Dobrý den, jak nahlížíte na intradenní trading přes mobilní telefon. Je možné vytvářet konzistentně zisk? Děkuji…“
  • „Když chci obchodovat opce na měnový futures např. 6E jaký musím zadat symbol do opční platformy abych vyhledal opční…“
Další dotazy
Menu Zavřít