Ptejte se

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Zdaněni

Zdravím, přicházím s dotazem jestli se mne nějak týkají daně pokud peníze z kreditní karty kterou vydal můj broker sídlící na Kypru utratím tady v čr.
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Dobrý den,

bohužel, podle pravidel poradny se k daňové problematice nevyjadřujeme

Číst celou odpověď

Live trading asistent a challenge

Zdravím, mám už spoustu vzdělávání za sebou a tak bych se chtěl zeptat, zda mi LTA může pomoct ke splnění některé z challenge u firem, které poskytují obchodníkům kapitál. Předem díky za odpověď!
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

To, jestli challenge splníte, Vám nezaručíme, nicméně díky metodám v LTA a široké komunitě už opakovaně dali challenge desítky traderů, kteří do LTA dávají své certifikáty.

Číst celou odpověď

Trailing stop

Dobrý deň, rada by som sa poradila ohľadom využitia funkcie "Trailing stop" na spotovom trhu a to na konkrétnom príklade. Cena aktíva: 10$ Aktuálna trhová cena: 8$ Keď cena aktíva prekoná rezistenciu na úrovni 9$ a dostane sa ďalej nad úroveň 10$ a bude pokračovať v raste, ako správne nastaviť "Stop loss" a ochrániť zisk? Je využitie "Trailing stop" správne? Ak áno, na čo si dať pozor? Príklad nastavenia na Binance: Activation price: 11$, Delta: 4,5%, Limit: 15$. Ďakujem.
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Dobrý den,

Určitě je správné postupně uzamykat zisk a trailing stop je jedno z možností. Když bych ho používal, tak bych určitě sledoval běžnou volatitlitu (rozdíl mezi high a low) daného časového pásma, který obchodujete a tomu přizpůsobil trailing stop a nebo posouval STOP pokyn ročně podle S/R zón a levelů dle vývoje.

Číst celou odpověď

Nefungujici stop/loss

Dobry den, na Forexu jsem zacatecnik, tak mam mozna hloupy dotaz... Vcerejsi obchod nebyl uzavren na nastavenem S/L (1,36520), ale az na urovni 1,36295, nevim proc platforma (MT4) tento rychly pohyb "nestihla". Nikdy se mi to nestalo a rad bych se tomuto problemu vyhnul, prikladam printscreen... Diky za radu
Přiložený obrázek
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Dobrý den,

Stop loss pokyn v praxi funguje jako podmíněný market příkaz. Co to znamená? Dám příklad na long obchodu. Vy vstupujete za 100 a na 80 dáte Stop Loss, v případě, že cena padá a je realizován obchod na 80 nebo nižší (nebo nabídková strana BID v trhu „dotkne“ 80 nebo nižší), pak se čekající podmíněný STOP příkaz mění na Market a je poslán do trhu. Pokud jsou ale vyhlašovány nějaké důležité zprávy a trh rychle skočí nebo jsou roztažen rozdíl mezi nabídkou a poptávkou, tak může být Stop loss realizován za horší cenu, než je vámi zadaná.

Proto je lepší se obchodování přes zprávy vyhnout.

Číst celou odpověď
Menu Zavřít