Jak se stát s CzechWealth úspěšným obchodníkem za 365 dní (3. díl)

3dílný seriál Jak se stát s CzechWealth úspěšným obchodníkem za 365 dní vám pomůže obchodovat profesionálně. Vítejte v profi levelu.

Tak jste to dokázali. Překonali jste těžký začátek, nastudovali nutné teoretické základy a naseděli stovky hodin před monitorem.

Jsem skoro profík. Jak se posunout ještě dál?

Doba čtení 8 minut

Nyní už obchodujete delší dobu na reálném účtě a máte velmi dobře osvojený svůj obchodní přístup. V ideálním případě jste svoje vzdělání rozšířili o 1 - 2 další obchodní přístupy a buď je obchodujete na demo účtu, nebo s malými pozicemi na reálném účtu. Jste ve fázi, kdy je pro vás trading výdělečnou činností a zvažujete, kam se posunout dál. Je nutné si zanalyzovat vaší situaci, abyste věděli, na co se zaměřit, abyste se posunuli dále.

  • Neustále zdokonalujte své vzdělání a rozšiřujte portfolio svých obchodních přístupů.
  • Mějte v arzenálu obchodní přístup, který vám pomůže analyzovat aktivitu velkých hráčů.
  • Nejlepším nástrojem pro účely sledování velkých hráčů je Market Profile® (MP).
  • Pokud MP vůbec neznáte, věnujte, vedle obchodování, čas k jeho nastudování a poté praxi.
  • Navštěvujte průběžně co nejvíce akcí, které s tradingem souvisí, ať jsou zdarma, či placené.
  • Měli byste být konzistentně ziskoví.
  • Pokud tomu tak, je, zaměřte na vývoj vaší ekvitní křivkypozvolný nárůstem.
  • Analyzujte podrobně období výkyvu a snažte se zjistit příčinu.

1. Co musí umět (téměř) profesionální trader?

 Již na burze obchodujete a vyděláváte. Máte jasno, co obchodujete a případně hledáte jen detaily a vylepšení, které do svého tradingu zařadíte k tomu, co už obchodujete.

V této fázi již máte svou ucelenou metodu, se kterou úspěšně obchodujete. Umíte řídit obchodní pozice, učíte se zvládnout svoji psychiku, zkoušíte velikost pozic a stále vylepšujete a zdokonalujete svůj trading. Cesta úspěšného a ziskového tradera nikdy nekončí, nikdy člověk nesmí přestat učit se nové věci, naslouchat ostatním traderům a pracovat na sobě.

Řízení peněz

Pokud chcete zvolit trochu sofistikovanější cestu, tak hledejte literaturu, která se věnuje řízení peněz.

Přístupů je skutečně mnoho a prakticky půjde o to, který nejlépe zapadne do vaší psychologie. Je to právě velikost pozic a ruku v ruce s tím vaše psychická odolnost, která umožní tradingem vydělat opravdu velké peníze. Většina světově známých úspěšných traderů (např. Larry Williams nebo Andrea Unger), dosahují nadměrného zhodnocení právě řízením peněz.

Roman Dvořák, Larry Williams, Ludvík Turek

Vaším ultimátním cílem by tedy mělo být naučit se sledovat aktivitu velkých hráčů a obchodovat v souladu s nimi. K tomu si najít způsob řízení peněz a pozic, který nejvíce odpovídá vaší psychice a užívat si všechna pozitiva, která profese obchodníka přináší.

2. Kam se posunout dále?

Obchodování na burze je oblast neustálé nejistoty a změny, proto skoro profík potřebuje neustále sledovat trh a jeho fungování.
Jako profíci potřebujete zdokonalovat své metody, získávat jistotu a mít co nejstabilnější výsledky. Kromě toho získávat informace o trendech a změnách na trhu a v oblasti tradingu.

Cílem každého tradera je jednoznačně schopnost generovat co možná největší zisky tak, aby se mohl věnovat pouze tomuto úžasnému „povolání“. Je to tedy v drtivé většině právě touha živit se pouze tradingem.

Najdou se i tací, kteří mají rozjetý svůj vlastní byznys a nechtějí/nemohou ho jen tak opustit, využívají tedy trading ke zhodnocení svých finančních prostředků.

Je přirozené, že se i z vás časem stanou mentoři a „průvodci“ tradingem pro další obchodníky.

Nejvyšší metou každého učitele je vychovat svoje studenty tak, že se z nich postupem času stanou další úspěšní tradeři, kteří jsou schopni a ochotni dále vzdělávat ostatní tradery.

Nám se toto daří, což je vizitka, která mluví sama za sebe.

3. I profíci se vzdělávají

Přihlaste se na semináře Market Profile - Vrchol tradingu. Vyzkoušejte nástroj Tape Reader. V každé situaci vám může pomoci služba Live Trading Asistent (LTA).

I když se řadíte k profíkům, i vám umíme nabídnout různé formy špičkového vzdělávání.

Více jak 15 let se živíme obchodováním na finančních trzích a máme osobní vazby na špičky světového tradingu.

Vám, kteří jste to dotáhli až sem, nabízíme pro vaše zdokonalení to nejlepší, co v České republice můžete získat.

Navštěvujte tradingové akce

Navštěvujte průběžně co nejvíce akcí, které s tradingem souvisí, ať jsou zdarma, či placené. U těch placených je větší šance, že se dozvíte něco významného, ale i na akci zdarma může zaznít myšlenka, která vám rozsvítí ono pomyslné světýlko v hlavě a vy poskočíte o úroveň výše. I kdybyste prošli už všechny dostupné semináře, vždy se objeví něco nového a neměli byste se tomu vyhýbat s myšlenkou – už jsem všude byl, všechno znám.

Navíc nikdy nevíte, koho potkáte. Na těchto akcích máte možnost hovořit jak s profesionály, tak s ostatními návštěvníky. Můžete získat inspiraci pro nový obchodní přístup, na dobrou knihu, či seminář. Třeba zjistíte, že někdo obchoduje velmi podobně jako vy a můžete s ním zůstat v kontaktu a probírat detaily a nuance obchodního přístupu, což vás posune oba dva dál.

Když navštívíte vícero seminářů, mentoringů, či živých obchodních místností, tak zjistíte, že různé obchodní přístupy budou mít styčné body. Jinými slovy, různí obchodníci budou v trhu sledovat stejné, nebo velmi podobné věci. Na ty se extra zaměřte a vryjte si je do paměti.

Doporučujeme seminář Market Profile - Vrchol tradingu

Market Profile - Vrchol tradingu je jednoznačně nejlepší seminář, který lze skoro profesionálním obchodníkům doporučit. Jedná se o komplexní seminář, který vás posune na top úroveň, co se týče čtení a chápaní trhu a jeho zákonitostí.

Na 2denním semináři dostanete komplexní informace, co a jak používá full time trader. Jaké metody, jak čte graf, na co si dává pozor, jak dělá přípravu atd.

Dalším krokem je online praktická část semináře na reálném trhu, kde uvidíte aplikaci nabytých vědomostí do praxe. Tak si je nejlépe osvojíte a začnete používat.

Také vám může pomoci online poradenství Live Trading Asistent případně Forex Expert Plus, který vám bude sloužit jako berlička v aplikaci nabytých znalostí.

Vrchol tradingu jsem absolvoval společně se synem. Každý z nás má trochu odlišný styl obchodování, ale oba jsme si v kurzu našli to své. Určitě bych účast doporučil každému, kdo již ovládá základy a chce prohloubit své znalosti. Zkrátka je to to nejlepší, co pro své obchodování můžete udělat. Částečně je kurz veden samotnými účastníky, kteří prostřednictvím svých dotazů zpestřují celou akci. Jelikož má kurz omezený počet účastníků, je přístup od Ludvíka a Romana takřka individuální. Také je zde velká šance získat nové přátele z oblasti tradingu.
Zobrazit celý názor
Petr a Jakub Vondráškovi (Absolventi Vrcholu Tradingu)
Vrchol tradingu ,tak to byl naprosto zasadní posun v pohledu na trh. Je to jako když si nasadíte 3D brýle a vidíte najednou to, co ostatní nevidí. Může si člověk myslet,že ví o trzích mnoho,ale když vám s tím pomáhá někdo s desítkami let zkušeností, tak je to opravdu jiný level!
Zobrazit celý názor
Zuzana Hrubá (Absolventka Vrcholu Tradingu)

Vyzkoušejte nástroj Tape Reader

Lepší ukazatel trhu neexistuje. Tape Reader® je první nástroj, který dokáže vidět, co obchodníci chystají ještě před tím, než to udělají.

Pro profesionálního obchodníka je to velice mocný a účinný nástroj pro čtení objednávek na trhu. Lze tak dramaticky zvýšit úspěšnost obchodování každé obchodní metody. Zobrazuje totiž, kde jsou aktuálně velcí hráči na trhu a jak tito velcí obchodníci zadávají a realizují své objednávky.

Unikátní online služba: Live Trading Asistent

S Live Trading Asistentem máte neustále k dispozici jasný scénář obchodování podle Ludvíka Turka a Romana Dvořáka. Vydělávat začnete i vy, kdo zatím neovládáte burzovní strategie, nevěnujete studiu příliš času a ani se Vám zatím nedaří číst v grafu. V Česku a na Slovensku nic podobného není.

Co vás čeká, pokud vyzkoušíte službu Live Trading Asistent, které krátce říkáme LTA? Společně budeme sledovat, obchodovat a analyzovat 3 jednoduché obchodní strategie.

Budete od nás každý den dostávat informace v podobě neveřejných osobních levelů Ludvíka Turka i Romana Dvořáka, pravidelné náhledy na vývoj trhů, aktuální informace a spousta dalších benefitů. S Live Trading Asistentem budete mít za zády významnou podporu, které se jinde nedočkáte.

Z LTA používám hlavně Ludvíkovy levely, ty považuju skoro za zlatý grál, škoda, že se autor nepodělí jak je počítá... Analýzu si z Market Profile dělám sám, abych nezakrněl, ale přiznávám, že často z asistenta "opisuju", přece jen na váš level se asi těžko někdy dostanu.
Zobrazit celý názor
Petr Kočka (Full time trader)
Jako největší přínos beru, že jsem ušetřil čas, který jsem trávil analýzou trhů. Pravidelná možnost konfrontovat vlastní náhled mi pomohla postupně upravit můj obchodní systém, který je tak ziskovější a navíc bez nepříjemných překvapení. Dost dobré jsou upozornění na zajímavé obchodní příležitosti, těmi často doplňuji svoje obchody.
Zobrazit celý názor
Lukáš J. (Soukromý profesionální trader)

4. Hlubší čtení v obchodních nástrojích

Jako profík potřebujete širší a hlubší souvislosti. Pokud jste ještě nevyzkoušeli, nyní je to skoro povinnost: hlubší čtení s Market Profit Pack® NT8 nebo Tape Reader®.

Ani v této fázi neměňte nástroje, pokud jste spokojeni. Snažte se o jejich lepší pochopení a poznání a o doplnění o další rozměr, který díky dalším vizualizacím, jako je Tape Reader nebo Order Flow, může obchodník získat.

Jak sledovat velké hráče

Market Profile
Nejlepším nástrojem pro účely sledování velkých hráčů je Market Profile® (MP).Pokud MP vůbec neznáte, věnujte, vedle obchodování, čas k jeho nastudování a poté praxi. Získáte úplně nový rozměr pohledu na trh. S tím se vám otevřou možnosti realizovat jiné typy obchodů a s velkou pravděpodobností docílíte i vyšší úspěšnost vstupů vaší stávající metody, když budete do vstupů zohledňovat to, co vám říká o trhu Market Profile®.

Price Action
Aktivitu velkých hráčů lze do velké míry sledovat i také pomocí Price Action (PA). Je nutné najít knihu, seminář, nebo mentora, který vás naučí právě to. Můžete tedy mít hned další obchodní přístup, který vám poskytne zase jiné vstupy a typy obchodů. Když víte, na co se u Price Action soustředit, máte v ruce silný nástroj pro další navyšování vašich zisků.

Zařazením dalších obchodních přístupů do vašeho arzenálu docílíte diversifikace a tím by se měla vyhladit i vaše ekvitní křivka.

5. Za jak dlouho se stanete tím nejlepším?

Jsme přesvědčení, že obchodník, který má všechny správné informace a vedení, je schopen se během 1 roku dostat do fáze, kdy generuje solidní zisky z burzy.

Cesta obchodníka na burze od úplného začátku po profesionální trading je dlouhá a trnitá. Nelze s přesností u každého určit, zda tato cesta bude trvat rok, dva, či pět.

Nicméně se správnými informacemi, vedením a vlastní pílí, lze nejen dojít do cíle jako hotový trader, ale především lze tuto cestu výrazně zkrátit.

Neznamená to, že skoro profík nemůže spadnout zpátky do pokročilých vinou nějaké psychologické chyby. Jsou tací, kteří to do úplného finále zvládnou do roka. Chcete to zkusit s námi? Ozvěte se na info@czechwealth.cz.

Menu Zavřít