Out-of-the-money

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Out-of-the-money

Out of the money (OTM) neboli mimo peníze je termín popisující call opci, která má strike cenu výše než je tržní cena podkladového aktiva, nebo put opci, která má strike cenu níže než je cena podkladového aktiva. OTM opce nemá oproti ITM opci žádnou vnitřní hodnotu, pouze časovou.

Pokud je opce mimo peníze, neznamená to nutně, že se na ní nedá vydělat. Cena podkladového aktive se může změnit a opce se může dostat "do peněz". Pokud je však mimo peníze v době exspirace, přijde i o svou časovou hodnotu.

Obchodník například koupí za 0,5 dolaru call opci se strike cenou 55 dolarů a exspirací za 6 měsíců pro akcii stojící 50 dolarů. To mu dává právo koupit 100 kusů akcií dané firmy za 55 dolarů, což by v současné chvíli samozřejmě nedávalo smysl. Opce je sice OTM, ale není úplně bezcenná. V tuto chvíli mohou nastat 3 situace. Cena akcie může vzrůst nad 55 dolarů za kus a opce se dostane do ITM. Cena akcie může například za týden vzrůst na 54 dolarů a my můžeme opci prodat, protože má nyní vyšší cenu, nebo může opce zůstat OTM až do vypršení, kdy přestane mít jakoukoliv hodnotu.

Štítky:opce akcie
Související články
Další články
Související dotazy
Další dotazy
Menu Zavřít