Fundamentální analýza

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Fundamentální analýza

Fundamentální analýza se snaží zjistit vnitřní hodnotu cenného papíru tím, že sleduje související kvalitativní a kvantitativní ekonomické a finanční faktory. Studuje všechno, co může mít vliv na cenu. Jejím cílem je zjistit, zda je vnitřní hodnota vyšší nebo nižší než cena.

Člověk spoléhající na fundamentální analýzu má většinou dlouhodobější horizont pro investice, kdy očekává, že se cena podhodnocených cenných papírů přiblíží k jejich "skutečné" hodnotě, což obvykle nějakou dobu trvá, nemusí to však nastat nikdy.

Pokud bychom dělali fundamentální analýzu pro výběr akcií, budou nás zajímat finanční výkazy firmy (a z nich poměrové ukazatele), odvětví, ve kterém se pohybuje, politická rozhodnutí, její management, plány a mnoho dalšího. Zřejmě nejznámější investor využívající fundamentální analýzu je Warren Buffet.

Kromě fundamentální analýzy můžeme ještě udělat technickou analýzu, která se zajímá více o cenové pohyby, protože předpokládá, že všechny aspekty související s firmou jsou do ceny již promítnuty.

Související články
Další články
Související dotazy
Další dotazy
Menu Zavřít