Strangle

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Strangle

Strangle je opční strategie, při které investor drží jak call, tak put opci s různou strike cenou ale stejným expiračním datem. Strategie je zisková v případě, kdy podkladové aktivum udělá delší cenový pohyb. Můžeme ji tedy využít, když tento pohyb čekáme, ale nejsme si jistí směrem.

Strangle může být longový i shortový. Při longovém se koupí zároveň OTM call a OTM put opce. Tato strategie má velký ziskový potenciál, jediné, co riskujeme je premium opcí. Shortová varianta naopak prodá OTM put a call opci. Zde je náš profit naopak limitován na premium daných opcí.

Strangle se podobá strategii Straddle, kde také profitujeme na velkých pohybech, při Straddle však kupujeme opce ATM. Strangle je obecně levnější než Straddle, nicméně je zde vyšší riziko, protože podkladové aktivum musí urazit větší vzdálenost k vytvoření profitu.

Štítky:opce
Související články
Další články
Související dotazy
  • „Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na detaily ohledně Opčního webináře. Jak moc bude praktický z pohledu popisu…“
  • „Přeji pěkný den pane Turku, jaké jsou rozdíly v obchodování opcí a warrantů? Má smysl obchodovat warranty, když mohu…“
  • „Když chci obchodovat opce na měnový futures např. 6E jaký musím zadat symbol do opční platformy abych vyhledal opční…“
Další dotazy
Menu Zavřít