b/e

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
b/e

B/e je zkratka pro break-even point, což je u akcií nebo futures kontraktů bod, kdy se cena dostane na naši vstupní hodnotu. U opcí je breakeven cena, na kterou se musí dostat podkladové aktivum, aby se kupující opce vyhnul ztrátě, pokud by ji uplatnil. Breakeven point však nezahrnuje faktory jako jsou poplatky a spready.

BE je důležitý, pokud při obchodování měníme profit target nebo stop-loss. Někdy může být výhodné stop-loss posunout tak, abychom si zajistili, že pozice nebude ztrátová a naopak, pokud se obchod vyvíjí nepříznívě, můžeme posunout na BE target, čímž se nám může podařit vystoupit z pozice na nule.

Tento pojem se používá také v podnikové ekonomice, kdy představuje při výrobě moment, kdy podnik přestane být ztrátový. Spočítá se vydělením fixních nákladů a hrubou marží. Tím zjistíme, kolik výrobků musíme prodat, abychom pokryli marží fixní náklady.

Štítky:futures opce akcie
Související články
Další články
Související dotazy
  • „Dobrý den, jak nahlížíte na intradenní trading přes mobilní telefon. Je možné vytvářet konzistentně zisk? Děkuji…“
  • „Zdravím, které futures a forex trhy je možné s vámi v rámci LTA obchodovat intradenně a které futures swingově ? Kolik…“
  • „Když chci obchodovat opce na měnový futures např. 6E jaký musím zadat symbol do opční platformy abych vyhledal opční…“
Další dotazy
Menu Zavřít