Akciové trhy

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Akciové trhy

Akciové trhy představují burzy, na kterých probíhá nákup, prodej a vystavování nových akcií veřejně obchodovaných společností. Tato činnost probíhá na institucializovaných oficiálních burzách nebo trzích OTC, které všechny podléhají regulacím. Na akciových trzích se obvykle obchodují i další finanční insturmenty.

Mezi nejvýznamnější akciové burzy patří New York Stock Exchange (NYSE), Nasdaq, BATS a Chicago Board Options Exchange (CBOE), Frankfurtská burza, Londýnská burza a další. Tato místa poskytují bezpečné a regulované prostředí, kde mohou tržní účastníci provádět transakce s akciemi.

Mezi primární funkce těchto trhů patří poskytování přesných a okamžitých informací obchodníkům, efektivní určování ceny na základě nabídky a poptávky, udržování likvidity, zabezpečení provedení transakcí a další.

Akciové trhy jsou jednou z hlavních částí tržní ekonomiky. Dávají firmám možnost získat peníze nabízením akcií a firemních dluhopisů a investorům poskytovat firmám peníze a podílet se na jejich zisku.

Štítky:akcie burza
Související články
Další články
Související dotazy
  • „Dobrý den, Romane, chtěl bych se zeptat, na jaké platformě a přes jakého brokera obchodujete České akcie? A druhý…“
  • „Dobrý den, narazil jsem na vašem webu na článek od pana Dvořáka ohledně jeho způsobu obchodování akcií,ve kterém píše…“
  • „Co to znamená beru první profit, beru druhý profit? Jak je to nastaveno při prodeji? Děkuji P.Nosek“
Další dotazy
Menu Zavřít