Spekulace

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Spekulace

Spekulace znamená riskantní finanční transakci, která slibuje velký výnos. Spekulant nemá o obchodovaný instrument zájem, chce jen vydělat na pohybu jeho ceny. Někdy se špatně odlišuje od obyčejné investice. U spekulací však často využíváme páku a obchody bývají kratší.

Spekulanti poskytují trhům likdivitu a snižují spready. Například na forexu se může spekulace někdy špatně rozlišovat od běžných hedgeových aktivit, kterými se firmy nebo finanční instituce zajišťují proti tržním pohybům. 

Spekulace má tu výhodu, že může profitovat na růstech ceny instrumentů i na jejich poklesu. Spekulanti většinou nedbají tolik na fundamentální analýzu, spíše třeba jen sledují vyhlašování makroekonomickách zpráv, zaměřují se více na technickou analýzu nebo price action.

Související články
Další články
Související dotazy
  • „Hezký den. Velmi se mi líbí váš přístup k edukaci ohledně světa burzy a rád bych se od vás učil obchodovat. Nemohu se…“
  • „Dobrý den, Poraďte mi prosím, jak se posunout dál. Přečetl jsem si knihy Market Profile – Eso v rukou obchodníka a…“
  • IPO
    „Dobry den,ma smysl investovat i do IPO nebo je to prilis rizikove? Prosim vas o nahled v akciich na Amer. burze v LTA…“
Další dotazy
Menu Zavřít