Insider trading

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Insider trading

Insider trading je obchodování s akciemi firmy osobou, která se považuje za insidera: tedy toho, kdo má přístup k cenným neveřejným informacím dané firmy (obvykle ředitel, vyšší manažer) nebo vlastní alespoň 10% jejích akcií. Ne všechno obchodování insiderů je však nelegální, transakce musí být (v USA) řádně zaregistrovaná u SEC.

Nelegální insider trading nastává v případě, kdy někdo využije neveřejných informací k obchodu s akciemi za účelem svého obohacení. Může jít v podstatě o kohokoliv. Pokud vám například váš známý, který pracuje ve veřejně obchodované firmě řekne, že slyšel mluvit ředitele o špatných výsledcích, které ještě nebyly zveřejněny a vy na základě toho zobchodujete akcie dané firmy, může se jednat o insider trading.

Komise pro cenné papíry může sledovat neobvyklou aktivitu na základě obchodního volume dané akcie a poté zjišťovat proč k ní došlo a kdo za ní stojí.

Štítky:akcie
Související články
Další články
Související dotazy
  • „Dobrý den, zprovoznila jsem podle vašeho návodu přístup pro data na Forex a Futures. Nenačítají se mi ale data pro…“
  • „Dobrý den, Romane, chtěl bych se zeptat, na jaké platformě a přes jakého brokera obchodujete České akcie? A druhý…“
  • „Dobrý den, narazil jsem na vašem webu na článek od pana Dvořáka ohledně jeho způsobu obchodování akcií,ve kterém píše…“
Další dotazy
Menu Zavřít