Writer

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Writer

Writer je prodejce opce, který otevře pozici, aby získal od kupujícího premium. Writer může prodávat call nebo put opce, kryté nebo nekryté. Nekrytá opce se často označuje jako "nahá". Opce není krytá, pokud její vypisovatel není v krátké nebo dlouhé pozici daných akcií.

Hlavním cílem vypisovatele opce je získat peníze skrze premium ve chvíli, kdy jsou kontrakty prodané za účelem otevření pozice. Nejvíc získá, když opce expirují mimo peníze.

U vypisovatele call opce skončí opce mimo peníze, když cena akcie zavře pod strike cenou. Put opce expiruje OTM, pokud cena akcie zavře nad strike cenou. V obou případech vypisovatel dostane celé premium.

Vypisování krytých opcí je považované za konzervativní strategii, nekrytých za vysoce spekulativní, protože je zde možnost neomezených ztrát.

Štítky:opce
Související články
Další články
Související dotazy
  • „Dobrý den , potřeboval bych poradit ohledně IB. Je možno v IB nastavit stop loss a profit target na opční pozici o dvou…“
  • „Dobry den, rad by som sa spytal ohladne pripravovaneho webinaru o opciich.Budu sa tam preberat aj strategie na minutove…“
  • „Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na detaily ohledně Opčního webináře. Jak moc bude praktický z pohledu popisu…“
Další dotazy
Menu Zavřít