Commission

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Commission

Commission je poplatek za služby poskytnuté brokerem nebo investičním poradcem za poskytnutí rady nebo vyplnění obchodu. Jedná se o hlavní příjem brokera a jeho výše se může u různých makléřů podstatně lišit.

Struktura poplatků v sobě většinou zahrnuje poplatek burze a část, kterou si účtuje broker samotný. Můžeme se také setkat s poplatkem ve formě spreadu nebo takovým, který má fixní a spreadovou část. Uvedené poplatky často bývají jen za vstup, musíme je tedy vynásobit dvěma, abychom zjistili náklady celého obchodu. Poplatky také závisí na velikosti našeho příkazu.

Přestože jsou tyto poplatky relativně malé a rozhodně příznivější než dříve, mohou i tak zasáhnout do obchodníkova kapitálu. Pokud bychom třeba měli poplatek 3,5 dolaru a spread 0,1 pro pár EUR/USD, zaplatíme za jeden obchod 3,5 dolaru vstup, 3,5 dolaru výstup a 0,1 (řekněme 1 dolar) spread. To je celkem 8 dolarů (jde o reálný případ z roku 2019). Jestliže obchodujeme se stop-lossem a targetem vzdáleným 10 pipů od vstupu (kdy je pip 10 dolarů), podstatně to změní naše RRR, které tedy nebude 100:100 (tedy 1:1), ale 108:92, neboť poplatky se nám naúčtují v případě zisku i ztráty.

Související články
Další články
Související dotazy
Další dotazy
Menu Zavřít