Byznys

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Byznys

Byznys se definuje jako organizace, která se zabývá ziskovou činností. Tato organizace, nejčastěji firma alokuje lidský a finanční kapitál za účelem výroby nebo poskytování služeb. Může jít o firmu jednotlivce nebo i nadnárodní korporace.

Podnikání většinou začíná nápadem a názvem. V závislosti na charakteru nápadu je pak často nutné udělat tržní průzkum, abychom zjistili, zda se tento nápad vyplatí realizovat a zda je realizace vůbec možná. I název firmy, často podceňovaný, je pro firmu jeden z hlavních parametrů. Měl by být dobře zapamatovatelný a měl by odkazovat na předmět podnikání. Například Knedlík a syn, s.r.o. dodávající střešní okna není ideální kombinace.

Další důležitou částí je byznys plán. Můžeme rozlišovat dva druhy podniků, osobní a kapitálové. V první skupině jde spíše o seberealizaci vlastníka, vztahy mezi zaměstnanci (mohou být i rodinní příslušníci) a celkové příjemné zázemí. U kapitálových, které bývají více anonymní, se vlastník zajímá více o finanční výkazy, produktivitu práce apod.

Menu Zavřít