Burzovní makléř

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9 Ostatní
Vyberte počáteční písmeno pojmu
Burzovní makléř

Burzovní makléř neboli broker je fyzická nebo právnická osoba oprávněná pro své zákazníky provádět obchody na finančních trzích. Za poplatek nebo spread exekuuje nákupní a prodejní příkazy zákazníka.

V minulosti si mohl makléře a tím vstup na finanční trhy dovolit jen bohatý člověk, s nástupem internetu je možné využívat služeb brokera s daleko nižšími náklady, nemůžeme však očekávat rady specifické pro každého zákazníka.

Většina brokerů funguje online a zároveň nabízí obchodní software. Člověk k založení reálného účtu potřebuje jen doklad totožnosti. Brokeři samozřejmě nabízí i demo účty, kde si můžete jejich služby vyzkoušet nanečisto, nicméně zde nemusí být zahrnuty skluzy v plnění a je možné, že bude daty manipulováno tak, aby se obchodníkovi dařilo lépe. Dále je dobré vědět, zda je váš broker STP, ECN nebo market maker, který nemusí být úplně spolehlivý.

Broker by měl být regulován, v tomto ohledu lze doporučit USA, EU nebo Austrálii. Zde je nutné podotknout, že broker regulovaný v EU bude mít nižší páku, kvůli směrnici, jež má za cíl ochránit tradery před neadekvátně velkými obchodními pozicemi.

Štítky:broker
Související články
Další články
Související dotazy
Další dotazy
Menu Zavřít