Těmihle slovy představuje trader a lektor Roman Dvořák Restart na promostránce, kde se i vy můžete přidat. Co dalšího byste o Restartu měli vědět? Zeptali jsme se za vás.

Romane, pro koho jsi Restart vytvořil a liší se nějak od ostatních trading webinářů a seminářů?

Odpověď na první otázku je jednoduchá – začínající trader je dneska častokrát v bezvýchodné situaci. Internet na něj valí desítky i stovky nabídek „naučím tě dostat peníze k burzy – za dvě hodiny budeš umět tolik, že brzy začneš přehazovat peníze vidlemi“, vybrat si tu správnou pro sebe není nic snadného. Když jsem začínal  před 15 lety já, éra internetu byla na začátku, člověk měl informací sice míň, ale měl zároveň díky tomu menší problém, jaký pro sebe vybrat správný zdroj informací.

Co jsem za svých 15 úspěšných let na burze a při vzdělání dalších traderů zjistil? Nejsnazší cestou, jak s tradingem začít, je pravidelná dávka know–how ukazovaná na praktických příkladech zkušeným traderem a mentorem. A to je vlastně podstata Restartu.

A v čem se Restart liší od jiných webinářů a seminářů? Tady je odpověď složitější, a to už proto, že Restart není ani seminář, ani webinář. Koncipoval jsem ho totiž jako on-line kemp (nic podobného v Česku není), kam stačí  jeden měsíc každý den zajít na půl hodiny pro praktické návody na okamžité použití s řadou příkladů a případové studie konkrétních obchodů a investic. Žádné biflování jako u tradičních forem vzdělávání tady není.

Co tedy od kempu očekávat? Stabilní příjem? Easy money? Něco jiného?

Jak už jsem nakousl výše, internet je dneska plný chytráků, kteří se zrovna objevili, vyšel jim jeden obchod a hned radí, jak na trading nebo investice. Když k tomu přidáme různé bubliny na kryptech nebo akciích s mediální masáží, jak a kdo právě snadno a rychle vydělal milióny, je z pohledu začínajícího tradera „vymalováno“ – naučí se vidět burzu a trhy jinak, než jak opravdu vypadají a fungují. A když si tenhle zlozvyk ponese dál,  jak asi při obchodování dopadne?

V Restartu jsem si dal za cíl ukázat traderům, kteří jsou na začátku, jasnou a nezkreslenou cestu, kterou se na trzích pohybuji já. Nejde o žádný sběr mouder světa, ale můj návod, jak začít a postupnou prací uspět a vydělávat pravidelně peníze. Ne žádné náhodné „easy money“, ale stabilně ziskový trading a investice.

Chápu tedy dobře, že je Restart pro začátečníky? Nebo ne?

Ne, už podle názvu kemp nejen nastartuje trading začátečníkům, ale RESTARTUJE ho taky těm, kdo se měsíce a roky prohrabují (sic!) internetovými moudry a nedaří se jim trading uchopit za správný konec a plácají se jen tak kolem nuly a výsledky neodpovídají jejich představám. Těm chci ukázat novou cestu a postavit základy jejich trading investičního byznysu.

Další dotaz, která zajímá asi každého: Je Restart víc pro tradery nebo pro investory?

Já sám jsem trader i investor a pro obojí používám podobný princip práce. Stejně jsem koncipoval i Restart. Na svoje si přijdou jak ti, kdo chtějí intenzivně tradovat a dělat krátké obchody, tak i ti, kdo se zajímají  hlavně o dlouhodobé investice a jejich dobré načasování.

A trhy? Přijdou si na své nejvíce obchodníci FOREXu, nebo je Restart i pro komoditní, akciové případně krypto tradery?

Ano. Já sám obchoduji všechny zmíněné trhy, každou strategii, ze které se skládá koncept RESTART, jsem proto vysvětlil a ukázal na každém ze zmíněných trhů, ať je to například měnový pár AUDCAD, akcie společnosti PFIZER, kakao nebo Bitcoin.

Vím, že je to individuální, ale můžeš zkusit odhadnout, na jaké zisky si může účastník Restartu přijít?

Individuální to opravdu je, ale studenti i první absolventi Restartu (začali jsme na začátku roku 2021), kteří můj koncept znají a používají ho, dělají obchody i s 75% úspěšností při stejném poměru risku a zisku a se zhodnocením stovek pipů nebo desítek procent za rok.

Obrázek: Zprůměrovaný výsledek obchodování prvních absolventů kempu za únor 2021.

Romane, jak kemp funguje v praxi? Kolik času mi zabere a potřebuji nějaké speciální vybavení?

Restart začíná každé pondělí, trvá 30 dnů a zabere max půlhodinu denně. Každý všední den tě jako účastníka e-mailem upozorním na nové video, které si můžeš pustit jednou, ale třeba taky stokrát – a to po dobu jednoho roku.  Když na pár dnů vypadneš z rytmu, nic se neděje, videa si projdeš třeba o víkendu.Obrázek: Nakoukněte do uzavřené sekce Restartu.

Pak jsou tu ještě bonusy a pravidelné live webináře po dobu jednoho roku, kde si ukážeme si aktuální obchody a příležitosti a kde je prostor na libovolné dotazy.

A speciální vybavení… Restart jsem navrhl tak, aby nebylo potřeba nic dalšího platit a kupovat. Vycházím z volně dostupných zdrojů, které sám používám. Moje metody jsou postaveny na obchodování a investování dle obchodů velkých bank a institucí a jejich nákupní nebo prodejní aktivity, ale to je o mě dlouhodobě známé.

Na závěr jsem si nechal dotaz na speciální bonus, který se bude asi hodně líbit. Řekneš víc?

Pro všechny, kdo dojdou v Restartu až do konce, mám jako strategický (a to slovo má v kontextu svoje opodstatnění) celodenní webinář Jak začít obchodovat strategii Price Action, který normálně nabízím za 3 650 Kč. Proč strategický – Price Action je asi ten nejjednodušší způsob, jak pravidelně vydělávat s čistým cenovým grafem. A s Restartem tvoří celek. 

Díky moc za rozhovor!