Zhodnocení více jak 10.000% bylo bolestivou ránou pro všechny tehdejší tradery, ti nejlepší totiž v té době dosahovali maximálně 50% zhodnocení.

Tento více než nevšední výsledek vyvolal vlnu dohadů o pravosti šampionátu, Americké úřady pro ochranu a regulaci trhu se snažily dokázat, že muselo jít o podvod. Marně! Nikdy nenalezly důkaz o tom, že by Larry Williams podváděl. A tak byly nakonec výsledky prohlášeny za platné a prokazatelně reálné.

O pár let později se Larry Williams přihlásil na šampionát ještě jednou a opět šokoval. Dokázal, že první úspěch nebyla náhoda. Částku 10.000 USD proměnil na více jak 1,1 milionu za pouhých 11 měsíců. Finální číslo znělo - zhodnocení o 11.376%.

Dcera zabývající se tradingem v 16 letech milionářkou

Další ránou pro pochybovače byla dcera Larryho Williamse Michelle, která se v šestnácti letech také přihlásila na šampionát Robins World Cup Trading Championships a proměnila 10 000 USD na více jak 100 000 USD za rok. Michelle je dnes uznávanou hollywoodskou herečkou, nominovanou na Oskara za film Brokeback Mountain.

Larry a jeho dcera Michelle Williams

Jak to začalo – z nuly burzovní legendou

Larry z počátku neměl na růžích vůbec ustláno. Pochází z chudé dělnické rodiny, takže jeho startovní podmínky, pro to co dokázal, nebyly zdaleka ideální. Jedním z nejúspěšnějších krátkodobých obchodníků na světě se stal jen díky své vytrvalosti a trpělivosti.

Počátky obchodování Larryho Williamse na burze se datují už od roku 1962. V roce 1964 ukončil studium na University of Oregon, obor žurnalistika - odtud pramení jeho záliba v psaní knih. A roku 1966, pouhé čtyři roky potom co poprvé nahlédl do světa tradingu, vynalezl celosvětově uznávaný technický obchodní indikátor nazývaný Williams %R. Ten je dnes standardně obsažený v každém obchodním softwaru na světě.

Larryho vystoupení na CNBC

Williams %R dodnes používají a také hojně citují největší finanční instituce a stejně tak světoznámé internetové stránky, jako jsou CNBC, Blomberg, Reuters, MSN, Yahoo, atd.