Jak Erste, tak i Komerční banka byla pod prodejním tlakem, investory znervózňovala jejich expozice v řeckých dluhopisech. My jsme se rozhodli této situace na trhu využít a otevřeli jsme, jak mohli sledovat i naši klienti, dvě long pozice. Neboť jsme byli přesvědčeni, že aktuální panika není opodstatněná a situace kolem dluhů se uklidní a akcie bankovních titulů se vrátí k růstu.

Otevřeli jsme pozici v ERSTE na 797 Kč, těsně pod silným supportem. Přesně jak jsme predikovali, tak se i stalo u ERSTE, po schválení dalších peněz pro Řecko se vrátili na trh investoři a ve velkém nakupovali akcie, to vedlo k velmi rychlému růstu akcie k 900 Kč, kde jsme realizovali na 886,50 Kč, zde se nacházel náš profit target. Náš zisk za týden byl 11,23%.

 

U druhé naší pozice, kterou jsme otevírali pozici na 4025 Kč (na 4000 Kč se nachází silný support), zde se i cena odrazila a nastalo mírné posílení k 4100 Kč. Zde se růst zastavil, poté co na trh dorazily další negativní zprávy, které poukázaly na možné problémy Španělska a Itálie, opět se bankovní tituly dostaly pod prodejní tlak. Komerční banka opět poklesla pod 4000 Kč, zde je stále možné nakoupit akcie. Zde jsme navýšili pozici v portfoliu na 8%, neboť na jaře jsme již realizovali zisk na 4500 Kč, zde leží náš první profit target.

Neuplynuly pořádně ani dva týdny a situace na ERSTE se opět opakovala, pokles pod 800 Kč, který je zapříčiněn panikou, neboť investoři se obávají krachu Řecka, Itálie a Španělska. ECB volá po navýšení záchranného balíku na 1,5 biliónu EUR, což se nelíbí některým ministrům financí, protože to bude znamenat zásah do státních rozpočtů, které jsou v některých zemích velmi napnuté. My jsme se proto opět rozhodli otevřít pozici za 787 Kč, náš cíl je opět pod 900 Kč.

Velmi zajímavě se také vyvíjelo obchodování s akciemi uhelné společnosti NWR. Ta se nadále nachází pod prodejním tlakem, tento prodejní tlak je způsoben především uvedením nové společnosti na trh v Polsku, která je přímým konkurentem NWR – investoři proto prodávají akcie NWR a nakupují akcie nově upsané společnosti – důvod je jednoduchý, snaží se o diverzifikaci portfolia. Cena 12.7. propadla k 230 Kč, zde se nachází support od kterého se cena  následně odrazila, my jsme se proto rozhodli nakoupit akcii za 232 Kč, neboť si myslíme, že se jedná o krtákodobý pokles ceny. Fundamentálně se jedná o zdravou společnost a proti konkurenční polské společnosti JSW se nám jeví jako podhodnocená, jako férovou cenu při současném ocenění vidíme kolem 260 Kč za akcii.

V případě panování dalšího negativního sentimentu na trzích jsme připraveni pozice v portfoliu navyšovat v závislosti na hospodářských výsledcích společností a sentimentu, který bude na trzích panovat.