Ptejte se

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Vizualizace Divdelta a Price Action zároveň s TraderCop?

Prečítal som si vašu knihu Price Action a veľmi rád by som sa naučil v praxi využívať tie znalosti a poznatky, o ktorých v nej píšete. Spomínaná knižka sa odkazuje na vaše vizualizácie ako je Price Acion alebo DivDelta. Chcem sa spýtať, či odporúčate tieto vizualizácie aj v prípade používania TraderCop alebo sú už v tomto prípade "zbytočné" a je možné trade-ovať čisto pomocou TraderCop? Ďakujem
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Funkce vizualizace DivDelta v Tradercop nejsou implementované, takže v tomto případě nelze obchodovat „čistě“ pomocí Tradercop.

Co se týče Price Action, tak tam teoreticky můžete obchodovat pouze na základě Tradercop. Nicméně standardní tradingový vývoj je, že patterny (které chcete v Tradercop sledovat), se naučíte identifikovat a obchodovat z grafu a získáte pro ně vizuální cit.

Pro nás je Tradercop především nástroj, který je schopen pokrýt prakticky neomezený počet trhů. Když nás ale upozorní na obchodní příležitost, tak si zobrazíme graf daného trhu a stejně používáme naše vizualizace.

Obchodování čistě na základě Tradercop bychom doporučili pouze zkušeným obchodníkům, kteří mají v hlavě uložený jasný obrázek každého patternu a obchodní situace. Tento obrázek ale většinou přichází po stovkách hodin nakoukávání grafů.

Číst celou odpověď

Používáte FIBO v Market Profile?

Dobry deň...využivate Fibonacciho čisla aj v Market Profile? Ďakujem
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

V Market Profile používáme Fibonacciho čísla v souvislosti s Úvodním rozpětím (Initial Balance = IB). Násobky IB sledujeme pro rok, měsíc, týden i den a představují pro nás důležité úrovně supportů a rezistencí jak pro intradenní, tak pro swingové obchodování.

Podrobně tento styl obchodování popisujeme jak v naší knize „Market Profile - Eso v ruce obchodníka“, tak i v knize „Price Action - Jak vidět, co jiní nevidí“.

Číst celou odpověď

Plánujete seminář na Order Flow?

dobrý den při svém obchodování již delší dobu využívám Market Profile i Price Action, ke kterým byly a jsou pořádány Vaší společností zajímavé seminaře. Nepřipravujete pro pokročilejší obchodníky v podobném duchu i seminář (webinář) se zaměřením na využití OF ? děkuji Miroslav
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

seminář na Order flow rozhodně plánujeme a už je ve fázi zpracovávání našich myšlenek, jen nejsme prozatím schopni říci přesné datum.

Číst celou odpověď

Je váš osobní mentoring vhodný pro začátečníka?

Mohl bych se zeptat jestli je váš Osobní mentoring vhodný i pro úplné začátečníky, přesněji řečeno zajímám se obchodování asi půl roku, přečetl jsem asi 2.000.000 tun materiálů, zhlédl min 8.000 videí a webinářů a mám v hlavě takový guláš,zkouším páté přes deváté a nemůžu se dostat v žádném případě do zisku, děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů.
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Popsal jste docela přesně prototyp nejčastějšího adepta na mentoring, protože mnoho lidí si projde klasickým kolečkem různých seminářů, knih, webů a všeho o obchodování na burze a mají tolik informací, že neví, která je správně a kterou použít ve správný moment.

Ziskový trading je založený na pochopení trhů, ale i sebe samého s vlastní psychologií a řízení peněz. Nelze tedy přebrat nějakou metodu od někoho a tu prostě aplikovat jako vzorec pro zbohatnutí na burze. Každý jsme jiný, takže je nutné položit si nejdříve otázky co je cílem obchodování, kolik mám času na studium a vlastní trading, jaký mám kapitál, jaké trhy, jaká časová pásma, atd.

Z toho vyplyne swing trading, scalp, akcie, futures, forex, jestli Price action, Market Profile, Volume, order flow nebo jiné a na tom se také celý mentoring postaví. Ve finále to pak může být jednoduchá formace z obyčejného grafu nebo extra hardcore volume grafy s tape reading na obchody trvající 5 vteřin. A všemu vévodí řízení peněz a psychologie ušitá na míru.

Upřímně je nutné říci, že mentoring s profi traderem, který prokazatelně obchoduje, může člověka nakopnout velmi rychle k zisku, ale pokud neudělá svou práci a nemá potřebné charakteristiky ziskového tradera, tak z něj nikdy úspěšný trader nebude. A je celkem jedno, že já osobně a mí tradeři s ním v live roomu před jeho zraky budu vydělávat, bez práce to prostě nelze.

Číst celou odpověď
Menu Zavřít