Ptejte se

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Proč stoupá cena když víc lidí prodává než kupuje?

Na trhu 6A bol medzi 15:30 – 23:15 objem 55 909, pritom delta negatívna -4189 a trh otvoril na 100.25 a napriek tomu že delta sa stávala stále viac negatívnejšou cena stúpala až k 100.97 a nakoniec trh uzavrel niekde na 100,75 čiže zisk 60 tickov pri negatívnej delta -4189. Prečo cena stúpa keď viacej ľudí predáva ako nakupuje. Ak by ste sa mohol vyjadriť trochu odbornejšie potešilo by ma to.
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

To, že je delta záporná a cena přesto roste - se stává poměrně často hlavně u méně likvidních trhů a musíte se na to nachystat.

Delta podle definice udává rozdíl v objemu obchdodů uzavřených za ask a za bid. Platí, že každý obchod se uzavře vždy pouze za jednu ze dvou cen: bid nebo ask.
Pokud za ask, tak to znamená, že nakupující akceptuje cenu, nabízenou prodávajícím, pokud je nakupujících hodně, tak tlačí cenu vzhůru.
Když za bid, tak je to obráceně - prodávajících je hodně, mají snahu prodat za každou cenu a podbízejí se nakupujícím snižováním ceny tak dlouho, až se síly vyrovnají a trh se dostane do kýžené rovnováhy.

Pokud se stane, že delta klesá - víc obchodů se udělá za bid. Kdyby by se jednalo o agresivní prodej, byl by přetlak prodávajících a cena by šla dolů. Pokud však cena pokračuje vzhůru, přestože delta klesá do mínusu, znamená to, že snaha prodávajících zatlačit ceny dolů (aby mohli později levněji koupit svoje pozice zpět) nestačí. Jinými slovy, prodávající to zkoušejí na stále vyšších úrovních, akceptují stále vyšší úroveň bid ceny (toho, co jsou ochotni zaplatit kupující).

Sami nejvíce preferujeme sledování delty a její divergence s cenou na důležitých, předem definovaných úrovních. Tam nám může delta napovědět o vstupu nakupujících nebo prodejců.

Číst celou odpověď

Jaké používáte pro vstupy typy objednávek?

Jaké používáte pro vstupy typy objednávek? Vstupujete za limit nebo za market?
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Odpověď je z ranku chytré Horákyně – jak kdy. Pro intradenní obchodování jsou to ponejvíc objednávky typu market. I když na některé silné intradení úrovně stavíme objednávky typu limit.

Pro swingové obchodování používáme objednávky typu limit mnohem častěji, ale přesto preferujeme sedět u PC a sledovat, co se okolo cenové úrovně, zamýšlené pro vstup, děje.

Celkově je výběr typu objednávky pro vstup:
- o míře přesvědčení. To znamená, že když jde o silný cenový level (např. týdenní, měsíční), tak jsme ochotnější na něj umístit limitní objednávku.
- o agresivitě. To znamená, že jestli chci být v obchodě za každou cenu, tak použiji limitní objednávku. Pokud už jsem například v pozici a chci do pozice přidat, tak to učiním raději za market po potvrzení tokem objednávek.

Číst celou odpověď

Chci začít s Market Profile, jaká jsou SW řešení?

Chci začít s Market Profile. Jaké jsou možná softwarová řešení?
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Pro to abyste měl funkční Market Profile (MP) ve Vašem počítači, budete potřebovat 1) obchodní platformu, která umí MP zobrazit a 2) data.

Co se týče obchodní platformy, tak můžete použít:
- NinjaTrader (zdarma) a k němu zakoupit náš Market Profit Pack
- Market Delta (placené)
- Sierra Charts (Level 5 – placené)

Data budou záviset na tom, jakého poskytovatele bude podporovat Vaše platforma. Nejlepší bude, když si prověříte aktuální možné poskytovatele dat na stránkách jednotlivých platforem.

My osobně používáme NinjaTrader + Market Profit Pack + data od CQG.

Číst celou odpověď

Je v Trade Navigator Market Profile?

Používám Trade Navigator. Dá se v tomto SW zobrazit Market Profile?
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Ano, Trade Navigator dokáže zobrazit některé prvky Market Profile. Nastavíte ve „View – Trade Profile“.

Pokud na horní liště nemáte položku „View“, tak ji zobrazíte pomocí „Customize Toolbars“.

Číst celou odpověď
Menu Zavřít