Ptejte se - štítek: trh

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Trhy vs fulltime trading

Dobrý den, dostanu se k tradingu až odpoledne, co byste mně doporučili za trhy či způsoby obchodování k mé seanci od 16-20 hod.? Na majors se dostanu tak na 1-2 intra trady týdně, kdy u toho jsem, což mě trochu nenaplňuje. Co byste doporučili, tak aby člověk po čase dosáhl cíle - fulltime trading. Děkuji.
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Pro časové okno, které zmiňujete se nabízí obchodovat futures na některý z amerických akciových indexů. ES, NQ, YM. Alternativně, pokud máte rád rychlejší trhy, můžete zkusit ropu, tj, CL kontrakt.

Číst celou odpověď

Jaké je pořadí plnění objednávek na trhu?

Dobrý den, rád bych se zeptal na pořadí plnění objednávek. Když na stejné ceně bude nákupní objednávka za market, spáruje se nejprve s prodejní objednávkou za market a až pak s limitní objednávkou nebo je nejprve upřednostněna limitní objednávka? Děkuji za odpověď. Luděk V.
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

záleží na jakém trhu. Pokud se jedná o regulovaný centrální trh, tak by se musely potkat objednávky přesně ve stejném okamžiku, jinak je plněna market objednávka s limitní.

Číst celou odpověď

Proč stoupá cena když víc lidí prodává než kupuje?

Na trhu 6A bol medzi 15:30 – 23:15 objem 55 909, pritom delta negatívna -4189 a trh otvoril na 100.25 a napriek tomu že delta sa stávala stále viac negatívnejšou cena stúpala až k 100.97 a nakoniec trh uzavrel niekde na 100,75 čiže zisk 60 tickov pri negatívnej delta -4189. Prečo cena stúpa keď viacej ľudí predáva ako nakupuje. Ak by ste sa mohol vyjadriť trochu odbornejšie potešilo by ma to.
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

To, že je delta záporná a cena přesto roste - se stává poměrně často hlavně u méně likvidních trhů a musíte se na to nachystat.

Delta podle definice udává rozdíl v objemu obchdodů uzavřených za ask a za bid. Platí, že každý obchod se uzavře vždy pouze za jednu ze dvou cen: bid nebo ask.
Pokud za ask, tak to znamená, že nakupující akceptuje cenu, nabízenou prodávajícím, pokud je nakupujících hodně, tak tlačí cenu vzhůru.
Když za bid, tak je to obráceně - prodávajících je hodně, mají snahu prodat za každou cenu a podbízejí se nakupujícím snižováním ceny tak dlouho, až se síly vyrovnají a trh se dostane do kýžené rovnováhy.

Pokud se stane, že delta klesá - víc obchodů se udělá za bid. Kdyby by se jednalo o agresivní prodej, byl by přetlak prodávajících a cena by šla dolů. Pokud však cena pokračuje vzhůru, přestože delta klesá do mínusu, znamená to, že snaha prodávajících zatlačit ceny dolů (aby mohli později levněji koupit svoje pozice zpět) nestačí. Jinými slovy, prodávající to zkoušejí na stále vyšších úrovních, akceptují stále vyšší úroveň bid ceny (toho, co jsou ochotni zaplatit kupující).

Sami nejvíce preferujeme sledování delty a její divergence s cenou na důležitých, předem definovaných úrovních. Tam nám může delta napovědět o vstupu nakupujících nebo prodejců.

Číst celou odpověď
Menu Zavřít