Proč stoupá cena když víc lidí prodává než kupuje?

Na trhu 6A bol medzi 15:30 – 23:15 objem 55 909, pritom delta negatívna -4189 a trh otvoril na 100.25 a napriek tomu že delta sa stávala stále viac negatívnejšou cena stúpala až k 100.97 a nakoniec trh uzavrel niekde na 100,75 čiže zisk 60 tickov pri negatívnej delta -4189. Prečo cena stúpa keď viacej ľudí predáva ako nakupuje. Ak by ste sa mohol vyjadriť trochu odbornejšie potešilo by ma to.
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

To, že je delta záporná a cena přesto roste - se stává poměrně často hlavně u méně likvidních trhů a musíte se na to nachystat.

Delta podle definice udává rozdíl v objemu obchdodů uzavřených za ask a za bid. Platí, že každý obchod se uzavře vždy pouze za jednu ze dvou cen: bid nebo ask.
Pokud za ask, tak to znamená, že nakupující akceptuje cenu, nabízenou prodávajícím, pokud je nakupujících hodně, tak tlačí cenu vzhůru.
Když za bid, tak je to obráceně - prodávajících je hodně, mají snahu prodat za každou cenu a podbízejí se nakupujícím snižováním ceny tak dlouho, až se síly vyrovnají a trh se dostane do kýžené rovnováhy.

Pokud se stane, že delta klesá - víc obchodů se udělá za bid. Kdyby by se jednalo o agresivní prodej, byl by přetlak prodávajících a cena by šla dolů. Pokud však cena pokračuje vzhůru, přestože delta klesá do mínusu, znamená to, že snaha prodávajících zatlačit ceny dolů (aby mohli později levněji koupit svoje pozice zpět) nestačí. Jinými slovy, prodávající to zkoušejí na stále vyšších úrovních, akceptují stále vyšší úroveň bid ceny (toho, co jsou ochotni zaplatit kupující).

Sami nejvíce preferujeme sledování delty a její divergence s cenou na důležitých, předem definovaných úrovních. Tam nám může delta napovědět o vstupu nakupujících nebo prodejců.

Štítky:trh
Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.
Nejnovější dotazy
Nejoblíbenější dotazy
  • „Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor, co je podle vás lepší. Mít konzistenci a umět číst v grafu, ale špatné…“
  • „Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi Orderflow a Tape readingem. Mám v tom trošku zmatek, díky moc.“
  • „Dobrý deň, Absolvoval som kurz Restart a bol som max. spokojný. Má to hodnotu a je to super spracované (celý 5 týždňový…“
Menu Zavřít