Ptejte se

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Swingové a pozičné obchodovanie.

Dobrý deň, zaujímalo by ma akú vizualizáciu by ste my poradili na swingové alebo pozičné obchodovanie,4h,1D,W. Absolvoval som Price action a Market profile pre začiatočníkov, veľmi prospešné tak by som sa chcel posunúť ďalej. Zaujímajú ma Fibo hladiny 123Gap a samozrejme štruktúra trhu aukcia. V novej knihe Price action sú vysvetlené podrobnejšie spomínané spôsoby? Myslím hlavne na figo alebo je lepšie objednat priamo knihu Fibonacci. Poprípade aký seminár by ste my odporúčali? Ďakujem Milan
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Upřímně si myslím, že na strukturu trhu a GAPy není lepší seminář, než Vrchol tradingu, kde navíc dostanete časově neomezenou licenci našeho balíku vizualizací Market Profit Pack. Pokud se chcete zaměřit na Fibo úrovně, tak v nové knize Price Action II naleznete poměrně velké množství kapitol věnovaných Fibonacciho návratům, kde se probírá struktura trhu, vstupní a cílové úrovně. Po přečtení této knihy by čtenář měl rozumět kontextu trhu a měl by být schopen Fibo hladiny efektivně používat. Důraz je kladen na praktické ukázky a funkční systémy.

Číst celou odpověď

Jak nastavit TraderCop

dobrý den, co znamenají --- , x v tradecopu při nastavení GAP-Fibo.Pak se chci zeptat jak nastavit v tomto režimu aby mi hlasil TC že jsem na dané urovni FIba.ted se mi maximálně zobrazí vzdalenost od dané urovně a nic víc a tak to vlastně musím tuto vzdalenost hlídat děkuji Libor
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

TraderCop je aplikace, která hlídá levely a formace. Troufám si tvrdit, že takováto aplikace je unikátní, neboť v jednom okně můžete skenovat libovolné množství trhů napříč time frame. Pokud se v buňce objeví „---„ znamená to neexistující hodnotu.

Například pro GAP Fibo: Gap Fibo není vůbec vytvořené (neexistuje gap v daném směru) nebo už bylo kompletně proobchodované až přes Fibo close level. Jakmile se objeví v buňce „x“ a je nastavené "Show If Fibo Is Traded" pak to znamená, že cena se dostala k nastavenému "Fibo level", ale ještě se nedostala k "Fibo close level". Pokud se dostane až k "Fibo close level", tak se úplně fibo zavírá. Pro nastavení alertu je třeba aktivovat alert condition viz obrázek.

Číst celou odpověď

Nastavení aplikace TraderCop

Dobrý den, V návodu je uvedeno, že si mohu nastavit jak dlouho zpětně chci sledovat tvorbu GAPů. Fungují dny a výše, ale já potřebuji přeci aktuální dobu, která je teď. Tak jsem si nastavil 1h time frame do setupu a 200 min do session. Když to takto nastavím, v tabulce mi to hlásí ERROR i když by to podle návodu mělo jít. Umíte poradit ???
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

I když budete mít více než 4 monitory, tak nedokážete sledovat všechny trhy a neustále budete mít pocit, že vám utíkají příležitosti jinde, zatímco trh, který právě sledujete se potácí do strany a nedává vám příležitost ke vstupu do pozice. Za tímto účelem vznikla aplikace, Trader Cop, která dokáže zjednodušit sledování formací a důležitých cenových úrovní. Na více trzích současně a to pouze v jednom malém okně. Pomocí změny barev, zvukových a emailových alertů vás tento „hlídač“ upozorní na kterých trzích se právě něco děje.

K tomu abyste mohl sledovat vytvoření formace GAP na 1h time frame, je nutné nastavit periodu na 60 min a Session na 1 Day. Cílem je sledovat 1h GAP v rámci aktuálního dne.

Číst celou odpověď

Obchodování na burze přes notebook

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na několik konkrétních dotazů ohledně obchodování přes notebook: Jaký konkrétní notebook doporučujete pro trading (techn. parametry) v cenové relaci do 16000,- Kč ? Jaká z aktuálních nabídek O2, T-Mobile, či jiné společnosti je dostačující pro každodenní trading od 06 hod. do 18 hod., otevřeno 10 grafů současně (rychlost internetu + množství dat ve službě FUP)? Co pro trading přes notebook je a co není důležité ? Děkuji za ochotu Lukáš M.
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Ohledně notebooku jsem již v poradně odpovídal, tak jen krátce zopakuji. Hlavně velikost notebooku se odvíjí od způsobu používání. Obvykle je to cestovní náhrada za pracovní stanici. Tady je ale trochu problém s tím, že když chcete na něm vidět nějaký ten graf, měl by mít patřičné rozlišení a úhlopříčku. A rázem je nutné dělat kompromisy. Velká úhlopříčka rovná se velký těžký laptop. Malá uhlopříčka bude samozřejmě v lehkém stroji o kterém na zádech v batohu ani nevíte, ale budete na něj „mžourat“ z krátké vzdálenosti abyste vůbec něco viděl. Osobně mám úhlopříčku 14‘‘, která se mi jeví jako rozumný poměr mezi velikostí a mobilitou. Vzhledem, že pomalu ale jistě přecházím na Ninja Trader 8, doporučuji nešetřit na výkonu. Alespoň tedy: Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB Solid State Drive, rozlišení Full HD 1920x1080. osobně ještě používám externí přenosný monitor 15.6" ASUS MB169B+, 1920x1080 FullHD.

Pokud zvažujete přenosný internet počítejte s tím, že během seance 10:00-22:00 budete potřebovat 700MB dat. Měřeno v situaci, kdy byly otevřeny všechny hlavní forexové páry v minutových grafech + ES a ropu na futures trhu s tickovými daty.

Číst celou odpověď
Menu Zavřít