Ptejte se

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Obchodování na burze přes notebook

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na několik konkrétních dotazů ohledně obchodování přes notebook: Jaký konkrétní notebook doporučujete pro trading (techn. parametry) v cenové relaci do 16000,- Kč ? Jaká z aktuálních nabídek O2, T-Mobile, či jiné společnosti je dostačující pro každodenní trading od 06 hod. do 18 hod., otevřeno 10 grafů současně (rychlost internetu + množství dat ve službě FUP)? Co pro trading přes notebook je a co není důležité ? Děkuji za ochotu Lukáš M.
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Ohledně notebooku jsem již v poradně odpovídal, tak jen krátce zopakuji. Hlavně velikost notebooku se odvíjí od způsobu používání. Obvykle je to cestovní náhrada za pracovní stanici. Tady je ale trochu problém s tím, že když chcete na něm vidět nějaký ten graf, měl by mít patřičné rozlišení a úhlopříčku. A rázem je nutné dělat kompromisy. Velká úhlopříčka rovná se velký těžký laptop. Malá uhlopříčka bude samozřejmě v lehkém stroji o kterém na zádech v batohu ani nevíte, ale budete na něj „mžourat“ z krátké vzdálenosti abyste vůbec něco viděl. Osobně mám úhlopříčku 14‘‘, která se mi jeví jako rozumný poměr mezi velikostí a mobilitou. Vzhledem, že pomalu ale jistě přecházím na Ninja Trader 8, doporučuji nešetřit na výkonu. Alespoň tedy: Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB Solid State Drive, rozlišení Full HD 1920x1080. osobně ještě používám externí přenosný monitor 15.6" ASUS MB169B+, 1920x1080 FullHD.

Pokud zvažujete přenosný internet počítejte s tím, že během seance 10:00-22:00 budete potřebovat 700MB dat. Měřeno v situaci, kdy byly otevřeny všechny hlavní forexové páry v minutových grafech + ES a ropu na futures trhu s tickovými daty.

Číst celou odpověď

Rady pro zacatecnika v tradingu

Jsem na zacatku. Studuju knihu Market Profile. Chci koupit laptop na business only. Jaka je min configurace v teto dobe? Co mi doporucujete za webinar jako prvni: Market Profile a pak Price Action nebo ve vasem opacnem poradi z webu?Je v tom podstatny rozdil? Dekuji Vam za odpovedi. S pozdravem Rudolf Rezabek
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Nejprve k první části otázky ohledně harware konfigurace laptopu. Záleží, jakému stylu tradingu se chcete věnovat. Jestliže chcete obchodovat opce, kde stačí hodina týdně pro analýzu a 30 min denně k pasivní kontrole trhů, pak si vystačíte s běžným ultrabookem. Jakmile se začnete zabývat swingovým nebo dokonce intradenním obchodováním, budete potřebovat rozlišení Full HD 1920x1080, 256GB Solid State Drive, 16GB RAM, Intel Core i7. Velikost laptopu mám osobně 14‘‘, což se mi jeví jako rozumný kompromis mezi mobilitou a velikostí. Ale toto je již podle osobních preferencí a jde o to si to spíše vyzkoušet, co vám bude vyhovovat. Například Ludvík používá 13‘‘. Laptop by měl mít dostatek USB 3.0 pro připojení externích přenosných monitorů, protože jen jedna zobrazovací plocha Vám stačit nebude. V tomto směru není zas tak velký výběr, takže používám 15.6" ASUS MB169B+, LED monitor napájený přes USB 3.0, přenosný, 1920x1080 FullHD.

Odpověď, který webinář zvolit pro začátek se opět odvíjí od toho, co budete chtít obchodovat. Webinář Price action je zaměřen na obchodování formací, které dávají konkurenční výhodu v trhu. Market Profile se zaměřuje na úvod do aukčního procesu. Samostatnou kapitolou je Seminář Market Profile® - Vrchol tradingu, který svým rozsahem a hodnotou nemá v Česku a Slovensku srovnání.

Číst celou odpověď

Alternativa platformy Tradestation

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká podobná platforma jako trade station a TOS kde není tak velký počáteční vklad a dá se obchodovat s opcemi ( ne binární opce ). Co vím tak u obou je minimální $2000. Děkuji
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Thinkorswim je podle mne broker s nejlepší platformou pro opční obchodování. Z hlediska poplatků bych řekl, že vede Interactive Brokers. Pokud se chcete seriózně zabývat opčním obchodováním a využívat například tipy k obchodování z Live roomu Ludvíka Turka a Romana Dvořáka, tak je potřeba nějaký kapitál mít. Záleží na tom, jaké strategie chcete využívat, ale smysl to dává od 5000 USD výše. Poměrně slušnou platformu má (kromě již zmíněných TOS a IB) Etrade a Charles Schwab.

Číst celou odpověď

Odporúčania čo na tape readery sledovať pri obchodovaní CL?

Dobrý deň, chcel by som do obchodovania pridať aj CL okrem 6A, ktoré obchodujem. Hlavne levely, ktoré dávate na facebook plus VSA. Len nemám žiadnu skúsenosť s CL. Na obchodovanie používam iba čistý graf v kombinácii s tape reader + VWAP. Keď obchodujem 6A tak pri mojich leveloch chcem vidieť objednávky minimálne 200. Vedel by si mi dať rady/odporúčania čo na tape readery sledovať pri obchodovaní CL? Minimálne veľkosti objednávok. Ďakujem za pomoc...
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Je potřeba si uvědomit, že Tape Reader je mikro detail. Je samozřejmě možné skalpovat zóny likvidity v Heat mapě, ale pro mne osobně je efektivnější na začátku vyřešit kontext trhu, získat náhled, kam se trh bude vyvíjet. Buď podle služby MPA nebo pokud to umíte a máte na to čas, analyzujete grafy sám. Já se dívám na daily, 4h, 30 min time frame. Z této analýzy dostanu náhled, co se asi bude v daný den dít. Na základě čtení vizualizace Order Flow v kombinaci s vwap daily, weekly, monthly získám levely, kde čekám na reakce. VSA levely vznikají trochu jiným způsobem, konkrétně na základě volume spread analýzy. Tyto úrovně mají samy o sobě úspěšnost 65% a pokud k nim přidáte filtrování vstupů na základě order flow nebo tape readingu, pak se dostanete na 70%. VSA levely jsou dostupné všem účastníkům, kteří jsou v Live Roomu. Lze je objednat i samostatně, v případě zájmu nás kontaktujte

Teprve poté až mám připraveny levely, časuji vstupy. Sleduji tok trhu, velikost objednávek na bidu v porovnání s objednávkami na asku. Tickání trhu a objemové peaky. Velikost stop lossů přizpůsobuji volatilitě trhu. Jinak to bude dopoledne, kdy je trh s ropou klidný a jinak to bude odpoledne nebo při vyhlašování zásob.  

Na přiloženém obrázku vidíte připravenou úroveň, všimněte si, že před plánovanou úrovní jsou 2 zóny likvidity, které byly těsně před atakem staženy. Kombinace připravených levelů a likvidity zón mi dává vyšší pravděpodobnost vstupů. A zároveň vidíte, že v připravené zóně reaguje volume v porovnání s objemem, který pullbacku k levelu předcházel.

Číst celou odpověď
Menu Zavřít