Ptejte se - štítek: broker

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Přechod na reálný účet?

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o pomoc. Obchoduji dle vlastního obchodního plánu, který generuje 2-3 obchodní příležitosti za měsíc. Před týdnem to byl rok, co obchoduji na DEMO účtu dle této strategie a výsledky jsou pozitivní (viz. screenshot). Celkem jsem mohl otevřít cca 40 obchodů. Po přidání dalších risk/ manage pravidel, pro zlepšení úspěšnosti, jsem skončil s 28 obchody. Je to dostatečné množství vzorků pro usouzení výkonosti strategie? Předem Vám děkuji za odpověď. Přeji hezký den
Přiložený obrázek
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

to je velmi dobrý dotaz. Dovolím si trochu teorie. Pravděpodobně Vás bude na základě testu bude zajímat win%, RRR a profit factor. Samozřejmě další metriky jako Sharpe a pod. jsou nemńě důležité. K tomu abyste dostal věrohodné výsledky strategie, je nutné mít dostatečně velký vzorek dat. Zákon velkých čísel z teorie pravděpodobnosti říká, že aritmetický průměr n náhodných veličin se stejnou střední hodnotou se s rostoucím n za určitých předpokladů blíží k této střední hodnotě. Jinými slovy čím větší n (počet obchodů), tím větší je pravděpodobnost, že průměrný obchod (Avg Trade) bude mít dostatečně vypovídající hodnotu blížící se skutečnosti. Odpovězte si sám, zda vzorek 30 obchodů je pro Vás dostatečný. Osobně bych neobchodoval nic, co nemá za sebou alespoň vzorek 100 obchodů.

Číst celou odpověď

Obchodní platforma

Dobrý den , chci se zeptat po zakoupení LTAsistent 2 musím použivat jakou platformu a jakého brokera , jsou v češtině? Děkuji
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

výběr brokera je zcela na Vás, zvažte podle jazykových preferencí, služeb a referencí.
Ohledně platformy je to trochu složitější, tady je výběr trochu užší. Možností je sice dost, ale prakticky všechny jsou v angličtině, není to ale nic, s čím by se běžný člověk nezvládl vypořádat.
Sami používáme Ninjatrader, protože demo lze používat neomezeně dlouho a zdarma. Do této platformy jsme si naprogramovali vlastní vizualizace, které jsou šité na míru našemu obchodnímu stylu.

Číst celou odpověď

Tip na brokery

Dobrý den. Mate prosím tip na dobrého brokera pro intradenni obchodování díky, Homolka
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den, 

bohužel, dle pravidel poradny tipy na brokery nedáváme. Dobrý přehled, kdo co na co používá a tedy i představu o kvalitách/nekvalitách brokerů lze získat např. v naší komunitě traderů Live Trading Asistent.

Číst celou odpověď

Mac mini M1, 8GB, 256GB SSD bude stačít?

Dobrý den, bude mi stačit k intradennímu obchodování tento počítač nebo bych měl volit jiné parametry. Moc děkuji za radu. Budu začínat.
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Dobrý den,

nejsem žádný velký odborník na Mac, ale záleží hlavně jak budete obchodovat, rep. jaké nástroje budete používat. Pokud budete obchodovat z online platformy brokera z čistého grafu, nebo z běžně dostupných nástrojů v online platformě, pravděpodobně nebudete mít problém. Jakmile ale budete chtít použít nějaký sofistikovanější nástroj (např. Ninja Trader), pravděpodobně skončíte u virtualizovaných windows běžících na Macu. V takovém případě se domnívám, že konfigurace stačit nebude.

Číst celou odpověď
Menu Zavřít