Co považovat za úroveň resistance?
Dobrý den, testuji si obchodování formace 123 gap a chtěl bych se zeptat na následující situaci. Na 1H grafu EURUSD je označen kroužkem 1 konec formace. Na druhém obrázku je 1M detail přechodu z třetí svíčky formace na následující svíčku. Zajímalo by mě, jestli za úroveň resistance považovat high 3. svíčky ve formaci nebo třeba až high svíčky následující a jestli obchodovat jako odraz už následující svíčku nebo počkat, až když trh dorazí na danou úroveň znovu v místě č. 2 na 1H grafu.