Hlava na správném místě

Hlava na správném místě Vyprodáno
Hodnocení:
354×
Počet stran:
250
Formát:
A4 - 210x297 mm
Vazba:
V2 lepená měkká
Obal:
Brožura-Paperback

První česká kniha na téma
jak nastavit mysl a řídit peníze v tradingu

Chci nejlepší strategii. Nejlépe fungující vstupy a výstupy. Geniální levely. Setupy, která vydělají ranec. Burzovní internet je přeplněn hledači „nejlepších řešení“, pro které je to, co se odehrává na obrazovce počítače alfou a omegou tradingu. Když najdou, zjistí, že „technické kejkle“ a „vymazlené strategie“ fungují jen do té míry, do které funguje jejich hlava – stačí malý průšvih a už to jede dolů.

V tradingu totiž nevítězí ten, kdo nastuduje víc levelů a setupů, na špičce je ten, kdo uřídí svoji hlavu a emoce a dokáže dirigovat peníze.

A právě to je téma nové knihy Ludvíka Turka a Romana Dvořáka, která navždy změní způsob, jakým přemýšlíte při obchodování. Nejslabší článek řetězu jste vy sami, to jak myslíte a zvládáte emoce. Pojďme to změnit.

Možná si říkáte: „Proč je ta psychologie a money management tak důležitý? Mám zkušenosti a vím, co dělám a kolik chci riskovat. Nepotřebuji o tom číst knihu, nebo ano?“

ANO. Protože...

 • Ani ta nejvychytanější metoda, kterou v tradingu použijete, vám nezaručí, že ji ve stresové situaci dodržíte přesně tak, jak je potřeba a s adekvátním riskem, aby byla ve výsledku dlouhodobě úspěšná.
 • Potřebujete poznat, jací jste, co od sebe můžete očekávat, jak se učit novým postupům a jaká specifika v tomto procesu sehraje vaše osobnost. Rozklíčujete svůj vztek, úzkost, schopnost zaměřit se na detail a mnoho dalších psychických jevů, které pokud nezvládnete, neuspějete.
 • Zjistíte, že změna uvažování v průběhu procesu, kdy se z vás stává obchodník, je tak náročná, že pokud se na ni nebudete systematicky připravovat, bude tento proces značně delší, ne-li nekonečný.
 • Potřebujete pochopit, že to, co rozhodne o vašem úspěchu na burze, je váš mozek, vaše mysl, vaše emoční naladění! Vy rozhodujete, kdy prst klikne na tlačítko myši, a vstoupíte do obchodu. A právě tak jen vy rozhodujete, kdy z takového obchodu vystoupíte. Pokud nevíte, co od sebe při obchodování můžete čekat,  je to zcela jistě problém vašeho stavu uvažování a setrvávání v obecných vzorcích chování.
 • Získáte know-how o řízení peněz od základů až do hloubky, a to nejen všechny používané modely, ale odnesete si mnoho doporučení a rad, jak je efektivně používat při každodenním obchodování nebo diverzifikaci či řízení portfolia.

„Lituji každého roku, kdy jsem neměl při obchodování pod kontrolou vlastní ego. Mohl jsem být ještě dál. Stejně tak řízení peněz –  kdysi jsem na ně koukal jako na otravnou teorii, než mi jeden nejtrapnější princip vylepšil ziskové obchodování o desítky procent ročně. To rázem změní optiku každému, i vám, to mi věřte :-) Já jsem svoje zkušenosti draze zaplatil v trhu, vy máte možnost být chytřejší, přečíst si moji knihu a výrazně ušetřit peníze i nervy."

Ludvík Turek
Soukromý trader

Jaké praktické dovednosti s knihou získáte?

Pochopíte sami sebe, naučíte svoji mysl a svoje emoce pracovat ve váš prospěch na burze. V každé situaci a v každém okamžiku. Do detailu poznáte například:

 • Proč jste se rozhodli pro obchodování na burze a jakým směrem se musíte vydat, pokud chcete jako trader uspět.
 • Deset hlavních úkolů „pro nastavení hlavy“ pro úspěšné obchodování na burze, které byste jako úspěšní obchodníci měli znát a svědomitě plnit.
 • Porozumění riziku a jeho správné použití – klíčový bod knihy, kde vysvětlíme podstatu rizika v obchodování a jeho psychologické aspekty.
 • Druhy obchodního stresu a testování odolnosti obchodníka vůči stresu – dostanete praktický návod,  jak zvládat stresové situace při obchodování.
 • Sebe sama, a to i prostřednictvím testů a cvičení. Dozvíte se, jaký druh obchodování by vám mohl sedět nejvíc.
 • Svůj stav mysli a vnímání úspěchu, řízení stavu mysli a budování disciplíny.
 • Jak maximalizovat zisky při zachování správného řízení peněz, zákonitosti ředění a přikupování pozic.
 • Vše o navrhování funkčních obchodních plánů na základě řízení peněz a psychologie.
 • Metody určení hodnoty majetku na účtu a funkce obchodních systémů.
 • Popis výpočtů ekvitní křivky a proč je tato hodnota důležitá a jak s ní nakládat.
 • Všechny důležité modely řízení peněz, diverzifikace a správné rozložení portfolia.

Jeden zjednodušený příklad z knihy za všechny, jak může znalost postupů řízení peněz ovlivnit vaše zisky

Vezměme obchodní systém se 100 uskutečněnými obchody. Průměrný zisk jsou 2 dolary, a průměrná ztráta je jeden dolar. Úspěšnost systému je pouhých 50 %. Pokud budeme riskovat vždy nejmenší kontrakt, tak riziko na obchod bude vždy jeden dolar. Po 100 obchodech bude zisk 50 USD, protože celkový zisk je 50krát 2 a ztráta je 50 obchodů krát dolar, tj. 100 – 50.

Ano, mnoho traderů ze strachu a nejistoty dlouhodobě obchodují nejmenší možné pozice, tak příklad skoro ze života.

Pojďme si to shrnout i grafem vývoje

- 100 obchodů celkem s 50% úspěšnosti

- poměr zisk a risk je 2:1

- celkem : 100 + ( - 50 ) =   50 usd zisk

Takto vypadá modelový vývoj účtu:

Pojďme se podívat na sílu a důležitost money managementu. Vidíme jasnou ziskovou příležitost, jako chytří obchodníci nebudeme tedy riskovat jen jeden dolar na každý hod. Pokud budeme mít 100 dolarový účet u této strategie, můžeme volit různé cesty k možnému scénáři rizika. Nicméně, pojďme se podívat na možnost, že bychom vsázeli 10 % tohoto malého účtu. 

Budeme tedy riskovat vždy 10 % z celkového účtu, znamená to, že vždy musíme k průběžnému stavu účtu přičíst výhru nebo odečíst ztrátu z aktuálního obchodu a opět použít 10 % z tohoto stavu účtu na další obchod.

Když začínáme se 100 USD, bude riziko na další obchod 10 %. Jestliže bude ziskový, obdržíme 2 dolary na každý riskovaný dolar. Jestliže jsme riskovali 10 dolarů, zisk bude celkem 20 dolarů na první obchod. Vezmeme tedy 20 a umístíme je na náš účet. Výše účtu je nyní 120 dolarů.

Deset procent na další sázku znamená vsadit 12 dolarů v tomto hodu. Jestliže tento hod je ztráta, ztratíme 12 dolarů. Toto způsobí pokles účtu ke 108 dolarům. Takže máme obrázek, jak by se postupovalo dále. Tento stejný princip se opakuje až do hodu.

 Po 100 obchodech se 100 USD účet se zvýšil na 4 700 USD!

Stejný účet, stejné vstupy, stejné výstupy, stejný systém. Jen se jinak pracuje s rizikem a velikostí pozice. Jsme na úplné začátku a v knize najdete mnoho lepších způsobů managementu, ale cítíte ten rozdíl? 50 USD vs. 4 700 USD? Zhodnocení 50 % nebo 4700 %?

A to je pouze malá ukázka, jak dokáže správný money management změnit váš trading.

Komu kniha pomůže

První česká kniha o nastavení hlavy pro trading a řízení peněz je určena celému spektru obchodníků, především pak těm, kteří vnímají vlastní nedostatky v přístupu k obchodování, nebo si reálně uvědomují skutečný dopad psychologie a řízení peněz na výkonnost a úspěch v tradingu.

Poznatky z této knihy využijete na jakémkoli trhu pro libovolnou strategii. Pokud ještě žádné TOP metody nemáte, tak určitě sáhněte po knihách Price Action – Jak vidět, co jiní nevidí a Market profile – Eso v ruce obchodníka. Dvojnásobná nálož praktických metod a setupů = dvojnásobná šance na zisk.

Na co budete připraveni po přečtení knihy?

Získáte naprosto nutné znalosti k tomu, abyste mohli posunout výsledky svého obchodování do zcela jiné dimenze a při tom třeba i používat stávající myšlenky, dle kterých už obchodujete. Kniha je plná kvalitních informací získanými jednak léty praxe (kdy dokážete z počátečně téměř nezvladatelných emocí dosáhnout postupně plného klidu i při velmi ztrátovém a stresově náročném obdobím) a také osobními konzultacemi s uznávanými money manažery a psychology v oblasti soukromého obchodování na burze.

Další info o knize

Obsah

Psychologie

Úvod do psychologie 5
Sebepoznávací metoda 9
Východiska metody 10
Extroverze a introverze 11
Smysly a intuice, „S“ a „N“ 18
Myšlení versus cítění, T versus F 27
Usuzování a vnímání J a P 31
Úkoly špičkového obchodníka 34
Příprava na obchodování 34
Deset hlavních úkolů obchodování 37
Denní sebeanalýza 39
Denní duševní cvičení 41
Vyhledávání obchodů s nízkým rizikem 46
Zacílení 49
Akce 50
Monitoring 52
Detailní monitorování 53
Přehledové monitorování 54
Ukončení obchodu 57
Realizace zisků 58
Pravidelná kontrola 62
Fáze pobývání mimo trh 63
Porozumění riziku a jeho použití 66
Podstata rizika 67
Syndrom strachu z akceptace ztráty 67
Psychologické aspekty rizika 70
Mínění většiny 70
Názor, že „ztráta není ztráta“ 71
Procentní uvažování 72
Kriteriální názor 73
Zdůvodnění způsobených ztrát 74
Pověrčivé chování 74
Sociální realita 75
Přílišná sebedůvěra 76
Velké ztráty v důsledku subjektivní rozhodovací váhy 77
Vliv času na ztráty 79
Moment nemožnosti návratu 80
Stres z obchodování a sebepoznání 82
Druhy obchodního stresu 82
Všeobecný stres 82
Obchodně specifický stres 82
Testování odolnosti vůči stresu 84
WT test 85
LSI test 86
SPI test 90
Vyhodnocení testů 93
Vyhodnocení WT testu 93
Vyhodnocení LSI testu 95
Vyhodnocení SPI testu 98
Interpretace vašeho celkového skóre 98
Předpoklady pro úspěšné obchodovaní 102
Zdravý psychologický profil 103
Schopnost přijímat rozhodnutí 104
Money management & disciplína 106
Vliv stresu na obchodní ztráty a řešení tohoto problému 107
Vliv stresu na obchodní ztráty 108
Obavy a obchodní rozhodování 109
Vliv obav na obchodování 110
Překonávání stresu v obchodování 112
Možnosti řešení stresu v obchodování 112
Minimalizace stresu v obchodování 115
Stanovte si cíle pro únik z působení „ohně“ 120
Plánovací tabule 125
Stanovte si časové priority 127
Závěr Psychologie 129

Money Management

Úvod do Money managementu 130
Mylné chápání tradingu 131
Riziko a jeho důležitost 133
1.   Základní složky úspěšného tradingu 134
Obchodní systém 134
Psychologie 135
Money management 136
Obchodní pravidla 137
Ochrana kapitálu 139
Další pravidla Money managementu 139
Další léty prověřená pravidla Money managementu 142
2.      Money management obecně 149
Důležitost Money managementu 149
Mylné vykládání pojmu Money management 151
Co tedy je Money management 152
Historie a vznik Money managementu 152
Hazardní hry 153
Hazard a trhy 158
Příklady účinku a důležitosti Money managementu ‒ pokusy 159
3.    Money management podrobněji 163
Pro koho určen: 163
Kdo by měl používat Money management? 163
Proč používat Money management 164
Kdy začít Money management používat? 168
Co je a co není Money management 169
4.    Kategorie Money managementu 171
Martingale 171
Anti-Martingale 172
5.    Určení hodnoty majetku na obchodním účtu 174
Metoda Core Equity 174
Metoda Total Equity 174
Metoda Reduce Total Equity 175
6.   Obchodní systém 176
Funkce obchodního systému 176
Obchodní systém a Money management 177
Výběr obchodního systému 178
Optimalizace obchodních systémů 182
Mechanické obchodní systémy 184
Výhody mechanických obchodních systémů 185
Nevýhody mechanických obchodních systémů 186
Důležitost logiky obchodního systému 187
7.     Základní typy – modely Money managementu 189
Fixed Fraction - FF 189
Varianty metody Fixed Fraction (FF) 190
FF - metoda 1 kontraktu na pevnou část obchodního účtu 190
FF - % risk 192
FF - Kellyho rovnice 194
Kelly % = 60 - 40/ 1 = 20 % 195
FF - Optimal F 197
FF - Secure F (Safe F, Bezpečné F) 200
FF - metoda Larryho Williamse 202
FF - % Margin 202
FF - % volatility 204
Fixed Ratio 206
8.    Portfolio a diverzifikace 217
Portfolio a metoda Fixed Ratio 220
Tři Fáze účinku Money managementu 221
Portfolia – diverzifikace 222
Výběr nástrojů k obchodování 223
Riziko krachu 224
Řízení rizika vlastního obchodu, obchodních pozic 227
Pyramidování 229
9.    Závěr Money management 231

Slovensko - prodej knih

Knihy zasíláme pouze na území České Republiky. Prodej na Slovensku zajišťuje e-shop martinus.sk

Kniha je momentálně vyprodána, nehodí se vám jiná?
Doporučujeme vám tyto podobně zaměřené knihy
Market Profile - Eso v ruce obchodníka

Market Profile - Eso v ruce obchodníka

234×
1 200 Kč
Mohu dostat slevu?
Zavřít Sleva 6 % pro zaregistrované
1 130 Kč
Registrovat se nyní
Price Action - Jak vidět, co jiní nevidí

Price Action - Jak vidět, co jiní nevidí

Ludvík Turek
376×
1 205 Kč
Mohu dostat slevu?
Zavřít Sleva 6 % pro zaregistrované
1 130 Kč
Registrovat se nyní
Menu Zavřít