Fibonacci trading - Jednoduše a přehledně

Fibonacci trading - Jednoduše a přehledně Vyprodáno
Autor:
Joe DiNapoli
Hodnocení:
69×
Počet stran:
307
Formát:
A4 - 210x297 mm
Vazba:
Lepená
Obal:
Měkký, nepotištěný s krycí folií

Nadčasové informace a rady
od otce Fibonacciho analýzy

Jmenuje se Joe DiNapoli a je jedním z nejvíce vydělávajících traderů na světě se 40letou praxí na burze. Když v roce 1998 napsal svou jedinou knihu DiNapoli levels, stala se v USA bestsellerem. My vám toto nadčasové dílo přinášíme v exkluzivním českém překladu. Nesmí chybět v knihovně žádného pořádného tradera.

Nepřekonaná FIBO analýza

Informací o jedné z nejpopulárnějších analýz trhů je plný internet. I proto a hlavně proto je více než potřebné se vrátit k nadčasovým a léty prověřeným informacím Joea DiNapoliho – člověka, který Fibo analýzu začal aplikovat už před více jak 40 lety.

Joe je řadu let registrovaný poradce komoditního obchodování (C. T. A.) a jako takový učil své techniky na nejvýznamnějších trzích v Evropě, Asii a samozřejmě USA. Je FIBO expertem uznávaným celým finančním světem od retail obchodníků, přes banky, hedge fondy a velké instituce. Noviny Atlanta Constitution označily Joeovo použití Fibonacciho poměrů za „magickou sílu“ v trzích. Joe tuto magii opakovaně předvedl v televizních pořadech, kde předváděl až záhadně přesné tržní predikce. Jeho umění obdivovali čeští tradeři naživo v Praze na MoneyExpo 2014.

3 důvody, proč knihu vydáváme v češtině

Co říká o knize Ludvík Turek – nejen v ČR uznávaný trader dle Fibo analýzy a dlouholetý kamarád Joa?

"1. Joea jsem potkal před lety v Austrálii a tam jsme se skamarádili. Sleduji jeho obchodní styl a použití Fibo analýzy a viděl jsem, že i když se trhy výrazně měnily, tak Joe zůstával věrný Fibo analýze. Což mě přivedlo na myšlenku, že jeho přístup, popsaný v této knize, musí být opravdu čas přetrvávající.

2. Popularita Fibo analýzy roste raketovým tempem a s tím přichází řada dezinformací a zcestných přístupů a metod, což postupně graduje do totálního chaosu a zmatku. A v těchto situacích je vhodné se vrátit, tam, kde to všechno začalo.

3. Fibo analýza je jedna z mých nejoblíbenějších metod čtení Price Action, kterou pak velmi účinně kombinuji s dalšími metodami a jsem toho přesvědčení, že každá informace, která je podložena roky zkušeností, se může hodit."

Témata knihy

 • I zisková metoda nemusí stačit, pokud se nedodrží nezbytné předpoklady a základní pravidla
 • Systém – jaké nezbytné součásti musí úspěšný systém mít
 • Když pochopíte kontext fungování trhů, pak jste schopni reagovat na změny na trzích
 • Analýza trendu jinak – posunuté klouzavé průměry
 • Účinné a přitom jednoduché propojení indikátoru MACD a Stochasticu
 • 9 silných patternů pro přesné obchodní signály
 • Lze opravdu odhalit vrchol překoupenosti a přeprodanosti? Co funguje a co ne

Nejdůležitější jádro knihy - Fibonacciho analýza:

 • Základy Fibonacciho analýzy
 • DiNapoliho hladiny
 • Vícenásobné Focus čísla a tržní swingy
 • Obchodujeme s DiNapoliho hladinami
 • Kombinace metod včetně praktických příkladů a ukázek
 • Fibonacciho taktika
 • Jak se vyhnout obvyklé chybě

DiNapoliho unikátní přístup k práci s Fibonacciho čísly a hladinami je v této knize podrobně popsán, vysvětlen a doplněn velkou řadou konkrétních obchodů. K příkladům jsou přidány otázky 3 typů obchodníků, na které Joe odpovídá. To dává příkladům další praktický rozměr.

Komu kniha pomůže

Kniha vám postaví solidní a pevné základy, jak si postavit tradingový byznys dle Fibonacciho analýzy od otce této metody.

Kniha je dobře srozumitelná a staví na několika klíčových myšlenkách. To je jistě výhodou, protože čtenář velmi rychle tyto myšlenky vstřebá a může se soustředit na nuance, o kterých DiNapoli píše. Díky relativní jednoduchosti se myšlenky dají dosti rychle aplikovat v trzích. Jejich zaměření především na dlouhodobější časové rámce dají obchodníkům ze začátku dostatek času na analýzu a zažití konceptů.

Hladiny Joe DiNapoliho ustály na trzích test času a lze jejich začlenění do obchodního přístupu doporučit každému obchodníkovi.

Metody a setupy z knihy můžete používat na jakémkoliv trhu na světě - akciový index S&P 500, Russell 2000, měnové páry FOREX, komodity (zlato, ropa, pšenice), komoditní spready, opce, akcie evropské, americké nebo jiné.

„Spousta traderů shání informace zdarma od anonymních uživatelů různých webů a fór s pochybnými zkušenostmi a znalostmi. Kdyby místo této ztráty svého drahocenného času, a někdy i peněz při aplikaci těchto informací do reálných obchodů, raději věnovali tuto energii do studia knih a přednášek lidí, kteří jsou na trzích řadu let, a přesto nemají žádný problém se pod své know-how podepsat, ušetřili by spoustu stresu. Úspěšnost traderů by byla mnohonásobně vyšší."

Roman Dvořák

Další info o knize

Obsah

Co v knize najdete:

V úvodu knihy Joe DiNapoli popisuje, jak on sám vstoupil do světa tradingu a k tomu dává obecné pojednání o rozdílu mezi mechanickými a diskréčními (rozhodovacími) obchodními systémy, u kterých rozebírá podstatné aspekty obou přístupů. Dále se pouští do srovnání pozičního a intradenního obchodování, kde jasně popisuje výhody i nevýhody obou přístupů.

Dále Joe definuje termíny, které v obchodování a v knize používá. Kromě rozšířeného konceptu trendu definuje také pojmy Směr a Pohyb, které jsou pro jeho obchodování důležité.

Po definování pojmů už začíná praktická část, která startuje trendovou analýzou. Joe podrobně popisuje svoje dvě metody pro určování trendu založené na posunutých klouzavých průměrech. V další kapitole přidává další způsob analýzy trendu, který je založen na použití dvou

V další kapitole Joe DiNapoli popisuje obchodní signály. Je jich celkem 9, takže čekání na jeden konkrétní signál je zmenšeno, protože si lze vybrat hned z několika signálů. Kromě popisu signálů a grafů zmiňuje jasná kritéria, která musí být splněna, aby byl signál platný. Text je opět doplněn o otázky obchodníků k signálům a o Joeovi odpovědi.

Joe se v knize také věnuje oscilátorům překoupenosti a přeprodanosti. Probírá jednotlivé oscilátory a popisuje různé strategie, jak jich využít k obchodování.

Ta největší studnice znalostí a obchodního edge je však obsažena v poslední sekci, která tvoří skoro polovinu celé knihy. V ní Joe podrobně popisuje DiNapoliho hladiny, které mu vydobyly místo na výsluní mezi špičkovými a uznávanými tradery. Začíná obecným popisem Fibonacciho poměrů a definicí tzv. Fibnodů a k tomu přidává definici ziskových cílů.

Joe dále vysvětluje pojmy jako Focus číslo a Reakční čísla, která jsou důležitá pro výpočty hladin supportů / rezistencí, ale i ziskových cílů. Část sekce je věnována splynutí cenových úrovních vypočítaných na základě DiNapoliho hladin. Vše je doplněno množstvím ilustrací a tudíž poměrně lehce pochopitelné.

Po popisu všech potřebných stavebních kamenů se Joe věnuje jejich praktickému využití při obchodování. Probírá efekt časových rámců a také další aspekty, které by měl obchodník zvážit při výběru ziskových cílů založených na DiNapoliho hladinách.

Samozřejmě nechybí techniky a pravidla pro umisťování vstupů a stop lossů, kterých je na výběr také několik, takže si vybere jak konzervativní, tak agresivnější obchodník.

Ve zbytku knihy jsou všechny představené koncepty komplexně vysvětleny na konkrétních obchodních příkladech, od analýzy, přes definici vstupů až po výstupy.

Prodej knih na Slovensku

Knihy zasíláme pouze na území České Republiky. Prodej na Slovensku zajišťuje e-shop martinus.sk

Kniha je momentálně vyprodána, nehodí se vám jiná?
Doporučujeme vám tyto podobně zaměřené knihy
Trading je byznys

Trading je byznys

Joe Ross
128×
890 Kč
Mohu dostat slevu?
Zavřít Sleva 6 % pro zaregistrované
840 Kč
Registrovat se nyní
Price Action II - Obchodujte co vidíte, ne co si myslíte

Price Action II - Obchodujte co vidíte, ne co si myslíte

328×
1 330 Kč
Mohu dostat slevu?
Zavřít Sleva 6 % pro zaregistrované
1 250 Kč
Registrovat se nyní
Menu Zavřít