Swingové obchodování

Swingový přístup k obchodování je vhodnou volbou pro někoho, kdo má stálé zaměstnání.

 Zaměstnání, které ho ale nevyčerpá do posledního zbytku sil a má čas ve všední dny strávit večer alespoň 30 minut u počítače. Nemusí tak nutně činit každý všední den. Pokud si nezkontroluje vývoj na trzích, kde má zájem obchodovat, tak nejhorší, co se mu může stát je, že přijde o obchodní příležitost.

Na této stránce se dočtete o:

Jak na to?

Swingový obchodník bude ponejvíc obchodovat na základě 1 denního až 4 hodinového grafu. Díky tomu nemusí neustále sledovat své grafy a můžete svou obchodní aktivitu provozovat paralelně se svým zaměstnáním.

Večer si projde trh(y), který ho zajímá a na základě analýzy podle Market Profile a Price Action si poznamená důležité cenové hladiny, kde by mohl dostat dobrou obchodní příležitost. Pokud chce na daných hladinách vstupovat agresivně, tak si může na cenové hladiny zadat rovnou objednávky a čekat pouze na jejich vyplnění. Pokud nechce být agresivní a chce počkat na dané cenové hladině na reakci trhu, tak si může do platformy zadat upozornění, když cena na jeho hladinu dojde.

Jelikož technologie jsou dnes skutečně všudypřítomné, tak to může vypadat i tak, že si obchodník, večer po skončení své analýzy, do obchodní platformy zadá upozornění, že když cena dojde na hladinu, která je podle jeho analýzy vhodná ke zvážení vstupu, tak mu přijde email, nebo SMS zpráva. Do té doby se prakticky o trh nemusí zajímat.

Jakmile mu přijde upozornění, tak si zkontroluje 4 hodinový graf, případně vyšší časový rámec (6 hodin, 1 den) a pokud zaznamená signál ke vstupu, tak pouze zadá objednávky (včetně stop lossu a ziskového cíle) do trhu a může se zpět věnovat svojí práci.

Výhodou je, že swingový obchodník nemusí rychle reagovat v momentě, kdy cena přijde na důležitou cenovou hladinu. Díky obchodování na grafech z vyššího časového rámce má ten komfort, že si počká na signál a nenechá se strhnout do akce krátkodobými grafy, jako například 5 minutovým. Tím se vyhne i možným manipulačním pohybům. Po několika hodinách, než se vytvoří swingovému obchodníkovi signál ke vstupu, už jsou manipulační pohyby většinou vyřešené a půjde pouze o to, jestli na svém grafu nalezne signál ke vstupu.

Možností, jak vstupovat do trhu vysvětlujeme v našich knihách a na našich seminářích hodně a tak záleží jen na osobním výběru a preferenci daného obchodníka, kterou metodu(y) vstupu bude používat. Pojďme se podívat na konkrétní příklad swingového obchodu na trhu Kanadského dolaru (CAD).

TIP: Pro swingovém obchodování vám významně pomůže naše služba Live Trading Asistent

Příklady

Na ilustraci níže jsou 1 denní profily na futures CAD (6C). První profil zleva ukazuje silný vstup nakupujících do trhu, který byl další den potvrzen. Po třech dnech cena testovala do oblasti hodnoty profilu se silnou nákupní reakcí a opět jsme byli svědky silné nákupní reakce poblíž VAL prvního nákupního profilu. Další den byly tedy vhodné ke vstupu hladiny 0,8975, 0,8969 a 0,8962.

Graf futures Kanadský dolar (6C) 1 denní MP

Swingovému obchodníkovi pro long obchod napovídal i 1denní Price Action graf. Na něm se tvořila ukázková formace 123 reversal, kterou podrobně popisujeme v knize Price Action. Jak u bodu 1, tak u bodu 3 svíčkový graf naznačoval silnou reakční aktivitu nakupujících a potvrzoval náhled podle Market Profile. 1denní graf nabídl 3 různé vstupy do long obchodu na základě signálů z knihy Price Action. Stačilo tedy zadat objednávky do obchodní platformy a čekat. Konzervativní obchodník mohl 28.2. počkat na potvrzení vstupu na nižším časovém rámci.

Graf futures Kanadský dolar (6C) 1 den

Zeptejte se nás

Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů. Zajímavé otázky a odpovědi uveřejníme v části Radíme zdarma.

* Povinné údaje
Poznámka: Osobní údaje v poradně nezveřejňujeme.
Přiložit obrázek, max. 1 MB
Menu Zavřít