Ptejte se

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Chci začít s Market Profile, jaká jsou SW řešení?

Chci začít s Market Profile. Jaké jsou možná softwarová řešení?
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Pro to abyste měl funkční Market Profile (MP) ve Vašem počítači, budete potřebovat 1) obchodní platformu, která umí MP zobrazit a 2) data.

Co se týče obchodní platformy, tak můžete použít:
- NinjaTrader (zdarma) a k němu zakoupit náš Market Profit Pack
- Market Delta (placené)
- Sierra Charts (Level 5 – placené)

Data budou záviset na tom, jakého poskytovatele bude podporovat Vaše platforma. Nejlepší bude, když si prověříte aktuální možné poskytovatele dat na stránkách jednotlivých platforem.

My osobně používáme NinjaTrader + Market Profit Pack + data od CQG.

Číst celou odpověď

Je v Trade Navigator Market Profile?

Používám Trade Navigator. Dá se v tomto SW zobrazit Market Profile?
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Ano, Trade Navigator dokáže zobrazit některé prvky Market Profile. Nastavíte ve „View – Trade Profile“.

Pokud na horní liště nemáte položku „View“, tak ji zobrazíte pomocí „Customize Toolbars“.

Číst celou odpověď

Případ Ondřej Hartman

Dobrý den, vyhledávač mi při hledání některých slov mj. vyhodil odkazy o p. Hartmanovi a FXstreet.cz vedoucí k vám do fora, ale hlásí mi to, že nemám přístup. Je možné se do něj registrovat (nikde sem tuto možnost nenašel), docela by mě zajímal obsah těch stránek? Děkuji Z. Berka
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

k tomu pouze tolik, jde o archiv již nefunkčního fora, které bylo po redesignu skryto. S linky ve vyhledávačích bohužel nic nenaděláme a co se týka merita dotazu, šlo o mou glosu z roku 2009, co všechno je v naší branži také možné. Od vzniku této poradny se dle pravidel již k ostatním subjektům nevyjadřujeme. Pouze ilustrativně, aspoň tedy kopie úvodního příspěvku bez reakcí z rozsáhlého vlákna, to ponechám na vaší fantazii a selském rozumu:

Případ Ondřej Hartman
Autor: Ludvík dne 6. 8. 2009, 12:44

Snažil jsem se maximálně potlačit osobní zklamání nad současným vystupováním mého bývalého asistenta Ondřeje Hartmana, nevnímat, nekomentovat. Ale už nevím jak jinak reagovat na neustálé dotazy od lidí z tradingu, známých, na "kydání špíny" nejen na mou osobu, ale i nejbližší, na zesměšňovací kampaň atd,? Co všechno si musí nechat člověk vlastně líbit, než se ozve?

Když jsem si s úžasem přečetl na novém forexovém webu, že jsem vlastně měl vedle v kanceláři 3 roky místo pomocného asistenta, "špičkového tradera" s mnohaletými zkušenostmi a ještě správce fondu, nestačil jsem zírat a se mnou mnoho desítek, možná stovek lidí z tradingu i Čnaty, kteří znali velmi dobře, skutečný stav věci.

O co jde, je myslím i průměrně chytrému člověku jasné a že je potřeba při rozjezdu jeho nového byznysu max. zdiskreditovat mou osobu, aby se odvedla pozornost od nepohodlné minulosti administrativního charakteru v backoffice, asi také.

Ondřej Hartman byl manuálně pracovitý, řadil jsem ho po určitou dobu k mým blízkým a měl by i teoretickou šanci stát se při poctivé dřině za X let dobrým traderem, ale ne v 22 letech a už vůbec ne s jeho nekritickou touhou po "rychlých" penězích a s jeho novou image kompletně postavenou na lžích.

Bohužel již patří k "dobrému" bontonu v našich končinách, odnést si na cestu do svého nového byznysu fyzicky max. z bývalého působiště, databázi kontaktů nevyjímaje (jejich získávání a kredit se musí přece budovat dlouho...), nezbývá mi tak, než se těm klientům, kteří obdrželi od této společnosti nevyžádanou poštu omluvit. Bohužel, proti neprofesionalitě a zklamané důvěře se bránit prostě nedá.

Aby té arogance nebylo málo, tak absurdním argumentem, kterým jsem mj. napadán je, že anonymně proti této nové společnosti útočím, protože se prý obávám konkurence. Toto mě vcelku zaujalo, ale beru to s nadhledem jako otřepané klišé pro odvedení pozornosti, od nepohodlných faktů, pro neznalé. Logicky, není přece pro mě nic lepšího než "konkurence" o které víte, jaké jsou její skutečné odborné kvality...

Takže, naprosto bez ironie mohu dát každému zájemci radu - navštivte jejich forum, čtěte materiály, navštivte třeba i semináře, ale hlavně, udělejte si sami vlastní názor. Uvěříte skutečně tomu, že vám toto může přinést reálné peníze? Pak je vše v pořádku.

Ok, sice k ničemu, ale aspoň se mi ulevilo a možná jsem i připraven na další "várku hnoje", kterou jistě mohu očekávat :)

Ludvík Turek

Číst celou odpověď

Jak pracovat s nedokončenou aukcí?

Mám knihu Market Profile kde uvádíte, že nedokončená nebo neúspěšná aukce je dobrým magnetem. Pozoruji, že takové aukce se na low nebo high profilu udělají a trh od nich jde i stovky pipů a otestuje je někdy až po týdnech čekání. Jak mám tedy s nedokončenou nebo neúspěšnou aukcí pracovat?
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Teorie nám říká, že Nedokončená aukce znamená, že trh nedokončil aukci v daném směru. Nejtežším úkolem je, rozpoznat, jaký časový rámec nedokončil aukci.
V praxi si z s nedokončené  / neúspěšné aukce (NA) odnášíme, že by se mohlo jednat o relativně silnou úroveň.

Pokud vznik NA doprovází reakční aktivita (na Price Action jednoduše identifikovaná Pin bar svíčkou), tak se přikláníme k tomu, že NA bude dočasně support (NA na low) nebo rezistence (NA na high) a obchodujeme návrat ceny od NA zpět do Oblasti hodnoty.

Pokud ale v budoucnu dojde k obratu trendu, který se rozvine ve směru NA, tak NA budeme brát jako cíl s velkou pravděpodobností otestování.

Přiložený obrázek (1)
Číst celou odpověď
Menu Zavřít