Ptejte se - štítek: heat map

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Jak se pozná stoploss od Market v tapereaderu

Dobrý den vážení obchodníci. Jak poznám vyplnění stoplossu v heat map a taperaderu od agresivních nákupů a prodejů. Velmi vám děkuji. S pozdravem Pavel Nový
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Dobrý den, nelze jednoznačně říci, že neto obchod je exekuce stop lossu a jiný obchod je dán agresivním obchodním příkazem, tedy realizací market příkazu. Je nutné si uvědomit, že párování stop loss, limit a market příkazů dochází neustále. Představte si to pro jednoduchost tak, že kdyby v trhu existovali 2 obchodníci držící svoje pozice. Jeden obchodník drží long a druhý short, pak by se trh nikam neposouval. Byl by v rovnováze. V okamžiku, kdy do trhu vstoupí agresivní obchodník s příkazem market a cena se díky tomuto příkazu vychýlí tak, že hitne stop loss obchodníka držícího short pozici, pak se z jeho obchodního SL příkazu (který v trhu čekal) stane market long. Cílem institucí je hledat místa stoplossů, které má retail v trhu. Více se dozvíte na semináři o likviditě.

Číst celou odpověď

Heat mapa (nastavení)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak správně nastavit Heat mapu pro DAX. Děkuji
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

Heat Mapa je intuitivní nástroj, který zobrazuje jak historický, tak i aktuální přehled dění v toku trhu. Mapa zobrazuje na jedné straně čekající objednávky a na straně druhé zobrazuje agregované realizované objednávky v krátkých intervalech, takzvané bloky. Pomocí tohoto nástroje je uživatel schopen například analyzovat, zda a jak je trh manipulován, když se cena přiblíží k velké čekající objednávce.

Máte dvě možnosti nastavení. Buď využijete přednastaveného algoritmu, který automaticky deteguje (podle volatility trhu) velké realizované/čekající objednávky, nebo si toto nastavení přizpůsobíte sám, podle vlastních preferencí.

Na přiloženém obrázku vidíte variantu individuálního nastavení.

Přiložený obrázek (1)
Číst celou odpověď

Filtrované objednávky na Order Flow

Chtěl bych se zeptat, jak je možné, že když si v Order Flow nastavím filtr na objednávky pouze větší než 50,tak se mi zobrazí hladin, které nesouhlasí s Tape Readrem? Na bublině v Tapu vidím například 80x140,ale v Order Flow s filtrem nad 50 vidím nuly. Chápu, že na 5min Order Flow uvidím velká čísla, protože po dobu 5ti minut se obchody sčítají na všech hodnotách po dobu svíčky. Přece Tape Reader, když odkrokuji po vteřině, tak by mi měl také ukazovat vlastně stejné velké objednávky
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Dobrý den,

vlastně jste si na to odpověděl sám. Na 5 min time frame v grafu Order Flow se objednávky akumulují. Na Heat Map s 1 vteřinovým intervalem vidíte real time. Abyste dostal nějaký podobný výsledek jako na 5 min grafu, tak byste musel na Heat Map nastavit interval 5x60 tl. 300s. Pokud si vedle Heat Map pustíte obyčejné Time&Sales, zjistíte, že realizované objednávky v Heat Map jsou vlastně obrazem Time&Sales. Bublina v Hm je vlastně agregace v Tima&Sales.

To co vidíte v Tima&Sales jako rozdrobené objednávky, v Heat Map vidíte jako sečtené objednávky na dané ceně a v daném časovém intervalu. Pokud součet těchto objednávek překročí určitou mez, pak se v Heat Mapě zobrazí „bublina“. Mez, která definuje, zda se bublina zobrazí, či nikoliv je dána buď algoritmem v rámci autodetekce nebo ruční nastavením ze strany uživatele.

Naproti tomu v grafu Order Flow je trochu jiná logika. Pokud nastavíte filtr na hodnotu větší nebo rovno 50, pak se porovnává každý tick, který přijde z burzy, a pokud je v rámci jednoho ticku objednávka rovna nebo větší jak 50, zobrazí se v grafu. Samozřejmě, že pokud cena rotuje skrz cenovou úroveň, tak se dané hodnoty ticků sčítají (pokud splňují podmínku filtru).

Přiložený obrázek (1)
Číst celou odpověď
Menu Zavřít